Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MFiPR: Laureaci akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich” z wizytą w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej (komunikat)

14.03.2024, 17:34aktualizacja: 14.03.2024, 17:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje:

Laureaci akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich” z wizytą w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej

Minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz spotkała się z uczniami 7. klasy Szkoły Podstawowej nr 12 im. M. Kajki w Elblągu. Wśród nich były zwyciężczynie konkursu w tegorocznej edycji „Lekcji o Funduszach Europejskich VIII”.

„Lekcja o Funduszach Europejskich VIII” została poświęcona zmianom klimatu. W akcji uczestniczyło blisko 11 tys. uczniów z 425 szkół podstawowych z Polski Wschodniej. Nauczyciele przeprowadzili 789 lekcji. Wieńczący „Lekcję…” konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów krótkiego filmu o tym, jak sami mogą wpływać na powstrzymanie zmian klimatu. Zgłoszono 127 filmów, a nagrodę główną zdobyły uczennice z 7. klasy Szkoły Podstawowej nr 12 im. M. Kajki w Elblągu: Amelia Kordel, Julia Lewandowska, Zuzanna Huzarewicz, Nina Łyczyszyńska, Nadia Szymańska, Aurora Sołtysiak, Aleksandra Trocka pod kierunkiem nauczycielki – pani Katarzyny Kurek-Raszlińskiej. W nagrodę ich cała klasa przyjechała zwiedzać Warszawę.

"Gratuluję wszystkim laureatkom konkursu. W maju 2024 r. minie 20 lat naszej obecności w Unii Europejskiej. To więcej niż Wasze całe dotychczasowe życie. Najprawdopodobniej nawet nie wyobrażacie sobie Polski bez Unii Europejskiej" – powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

"Dzięki funduszom możemy inwestować i prowadzić politykę regionalną w Polsce. Inwestujemy w duże projekty – np. infrastrukturalne. Są też projekty społeczne czy też wspierające innowacyjności małego i średniego biznesu. Dofinansowujemy też projekty wzmacniające równość i dostępność dla osób z niepełnosprawnością" – dodała szefowa MFiPR.

Geneza Lekcji o Funduszach Europejskich

„Lekcja o Funduszach Europejskich” to akcja edukacyjna organizowana przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej cyklicznie od 2011 r. Dzięki niej uczniowie poszerzają swoją wiedzę nt. Funduszy Europejskich w ciekawy i nieszablonowy sposób, na podstawie specjalnie opracowanych materiałów dydaktycznych (np. gra planszowa, komiks). Projekt skierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Polski Wschodniej. Do tej pory odbyło się blisko 5 tys. takich lekcji. Wzięło w nich udział ponad 100 tys. uczniów.

Więcej o Lekcji na stronie www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ jls/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.03.2024, 17:34
Źródło informacji MFiPR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ