Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MKiDN: 201. urodziny Stanisława Moniuszki – świętujmy online! (komunikat)

30.04.2020, 18:34aktualizacja: 30.04.2020, 18:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MKiDN informuje:

5 maja przypadają 201. urodziny Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie. To również doskonała okazja do podsumowania Roku Moniuszki. Zapraszamy do świętowania urodzin twórcy polskiej opery narodowej w wirtualnej przestrzeni, dzięki bogatej ofercie online przygotowanej na tę specjalną okazję przez opery, filharmonie, orkiestry, teatry, a nawet galerie.

Teatr Wielki – Opera Narodowa

- 5 maja godz. 18 - pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu Olgi Pasiecznik wybitnej śpiewaczki, laureatki wielu konkursów międzynarodowych z akompaniamentem Ewy Pobłockiej, laureatki Konkursu Chopinowskiego z 1985 roku. Recital odbędzie się w pustych Salach Redutowych TW-ON.

- 5 maja godz. 20 –specjalnie przygotowany koncert online z kościoła Św. Jana w Gdańsku, na program którego złożą się pieśni sakralne wykonane przez studentów, absolwentów i pedagogów Akademii Muzycznej w Gdańsku z towarzyszeniem zrekonstruowanych unikatowych organów barokowych. Przy organach Andrzej Szadejko kurator i pomysłodawca zeszłorocznego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Moniuszko w kościołach Warszawy”.

- Muzyczno-kabaretowa Grupa Mocarta specjalnie na 201. Urodziny Kompozytora przygotowuje krótkie skecze.

- Muzyczna niespodzianka kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego – laureata Konkursu Moniuszkowskiego z 2016 roku.

- Mini-koncert Chóru Teatru Wielkiego - Opery Narodowej wraz z Orkiestrą TW-ON pod batutą Marty Kluczyńskiej, który przygotował w swoich domach fragment Halki – Po nieszporach przy niedzieli.

- Alfred Wiltos - muzyk Orkiestry TW-ON przedstawi dzieła kompozytora w nietypowej aranżacji na wiolonczelę.

- Zabawa w kalambury na Instagramie TW-ON w stories– do odgadnięcia będą ukryte muzycznie fragmenty moniuszkowskie.

- Konkursy na FB: Zostań Moniuszką - dla najmłodszych i nieco starszych, Posmakuj Moniuszkę – oparty na książce „Moniuszko w kuchni” autorstwa Agnieszki Kręglickiej i Marcina Gmysa, która ukazała się na 200. Urodziny kompozytora, oraz krzyżówka o życiu kompozytora – za prawidłowe rozwiązania przewidziane są nagrody.

- Na platformie VOD TW-ON na dedykowanej temu wydarzeniu podstronie udostępnione zostaną najbardziej znane dzieła kompozytora, m.in. „Halka” (wileńska) w reżyserii Agnieszki Glińskiej, opera „Flis” przygotowana przez studentów Akademii Muzycznej w Łodzi oraz wyjątkowy spektakl „Paria” w inscenizacji Teatru Wielkiego w Poznaniu, a także spektakle „Mąż i żona” – z muzyką Stanisława Moniuszki (muzyka baletowa Na kwaterze) i „Przypowieść sarmacka do bajki” z muzyką Stanisława Moniuszki - obie w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego.

- Aplikacja Operalnia: https://teatrwielki.pl/operalnia umożliwi poznanie tajniki pracy przy spektaklu Straszny dwór Davida Pountneya – będzie można obejrzeć co dzieje się przed i podczas samego przedstawienia za kulisami.

- Spacer z Moniuszką - na stronie www.moniuszko200.pl. Dzięki spacerownikowi można spojrzeć na Warszawę oczami twórcy oraz zwiedzić miejsca honorujące pamięć o nim.

- Gala otwarcia 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki z udziałem laureatów wcześniejszych edycji Konkursu: Jakuba Józefa Orlińskiego, Urszuli Kryger, Rafała Bartmińskiego Ewy Tracz, Agaty Schmidt, Konu Kima, Adama Palki, Łukasza Golińskiego, Olgi Busuioc, Joanny Zawartko.

- Koncerty Akademii Operowej: „Maraton moniuszkowski” oraz „Znasz-li ten kraj”. Nagrania będą udostępnione na vod TW-ON.

- Na profilu facebookowym TW-ON prezentowane będą najlepsze fragmenty pieśni i arii Stanisława Moniuszki zarejestrowane podczas Konkursów Wokalnych im. Stanisława Moniuszki i recitali w Salach Redutowych TW-ON.

- We współpracy z PWM Teatr Wielki – Opera Narodowa zaprosi na atrakcje dla dzieci: animacje, które powstały na podstawie książki Tatulczyk Moniuszko autorstwa Katarzyny Huzar-Czub oraz filmy – tutoriale z zakulisowymi materiałami i nagraniami z prób i przygotowań, pokazujące pracę śpiewaka oraz pianisty z tekstem i muzyką. Wykonawcami pieśni Moniuszki są m.in. Tomasz Konieczny, Urszula Kryger, Ryszard Minkiewicz. Materiały te znajdą się na podstronie urodzin na VOD, podobnie jak przepiękny spektakl I Love Moniuszko.

Wydarzenia dostępne na stronach:

https://www.facebook.com/operanarodowa

https://www.instagram.com/operanarodowa/

http://vod.teatrwielki.pl/

https://teatrwielki.pl/

https://www.youtube.com/user/operanarodowa

https://www.facebook.com/akademiaoperowa

Filharmonia Narodowa

- 1 maja – filmowy montaż trzech pieśni Moniuszki w wykonaniu artystów Chóru Filharmonii Narodowej z komentarzem wykonawców.

- 2 maja – w godzinach porannych nagrana przez Dział Edukacji zapowiedź niedzielnych działań pod hasłem Niedziela z Moniuszką, wieczór koncertowy – retransmisja wykonania Litanii

ostrobramskich w wykonaniu Chóru Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego, zarejestrowanego w ramach 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki i akcji Filharmonii Narodowej Moniuszko na Moniuszki.

- 3 maja – połączenie obchodów 201. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki i obchodów 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja:

W godzinach przedpołudniowych: audycja Działu Edukacji o Moniuszce

Wieczorem: retransmisja fragmentów koncertu Orkiestry Filharmonii Narodowej pod batutą Pawła Kapuły zarejestrowanego w ramach 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki i akcji Filharmonii Narodowej Moniuszko na Moniuszki.

- 4 maja – w godzinach południowych: Film z cyklu Filharmonia domowa… z humorem dotyczący Stanisława Moniuszki w wykonaniu wybranych artystów Filharmonii Narodowej.

- 5 maja – w godzinach południowych: film z cyklu Filharmonia domowa… moja historia dotycząca Stanisława Moniuszki w wykonaniu wybranych artystów Filharmonii Narodowej.

Wydarzenia dostępne na stronach:

www.filharmonia.pl

https://www.facebook.com/FilharmoniaNarodowaWarszawa

http://www.youtube.com/user/FilharmoniaNarodowa

https://twitter.com/WarsawPhil

Polska Opera Królewska

- 2 maja w godzinach południowych na profilu Facebook pojawi się zestaw dla młodych melomanów, a w nim krzyżówki, rebusy, łamigłówki, kolorowanki i wierszyki.

- 3 maja o godz. 19.00 na kanale Youtube Polskiej Opery Królewskiej – retransmisja spektaklu „Śpiewnik domowy” w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego, którego premiera miała miejsce na deskach Teatru Królewskiego w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie w listopadzie ubiegłego roku.

- 5 maja o godz. 19.00. – koncert Pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu solistów Polskiej Opery Królewskiej: Anety Łukaszewicz (mezzosopran) i Roberta Gierlacha (bas-baryton) z towarzyszenie fortepianu, na którym zagra Krzysztof Trzaskowski.

Wydarzenia dostępne na stronach:

https://operakrolewska.pl/

https://www.facebook.com/PolskaOperaKrolewska/

https://www.youtube.com/channel/UC-m28nt18Ep1aSp8bZIgLfQ

Polskie Wydawnictwo Muzyczne

- Od 1 maja w każdy piątek na kanale FB PWM przypomnianych zostanie 5 odcinków cyklu „Nie tylko Straszny dwór” zrealizowanych w ramach serii „Śpiewnik – nie tylko – domowy”. W nagraniach o kompozytorze wypowiadają się światowej sławy artyści: Iwona Sobotka, Anna Marchwińska, Bogumiła Weretka-Bajdor, Tomasz Konieczny, Lech Napierała, Ryszard Minkiewicz i Łukasz Borowicz, którzy kreślą portret wielkiego muzyka i przybliżają jego, wciąż dziś aktualną, twórczość.

- Premiera wyjątkowego, trzypłytowego BOX-u Moniuszko z najsłynniejszymi pieśniami, znanymi ariami i ansamblami oraz uwerturami do oper – kolekcja zasilająca serię HERITAGE wydawnictwa ANAKLASIS zawiera nagrania archiwalne utworów Moniuszki. Najważniejsze nazwiska (Grzegorz Fitelberg, Jerzy Semkow, Walerian Bierdiajew) i najpiękniejsze głosy (Antonina Kawecka, Maria Kunińska-Opacka, Halina Słonicka, Andrzej Hiolski, Bernard Ładysz) w mistrzowskich wykonaniach słynnych pieśni i znanych numerów zostały starannie wyselekcjonowane ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

- 5 maja wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Teatrem Wielkim – Operą Narodową Polskie Wydawnictwo Muzyczne opublikuje wyjątkowy materiał – multimedialny raport podsumowujący działania w roku jubileuszowym Stanisława Moniuszki. Materiał będzie przewodnikiem po dostępnych materiałach o kompozytorze.

- Na kanale VOD Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, partnera Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wielu działań podczas roku moniuszkowskiego, uruchomione zostaną „Bajki Moniuszkowskie” (cykl 12 animowanych filmów edukacyjnych o Stanisławie Moniuszko przeznaczony dla dzieci w wieku 7-10 lat) oraz „Wieczorynki Moniuszkowskie” (wybrane fragmenty książki Katarzyny Huzar-Czub „Tatulczyk Moniuszko” w interpretacji Tomasza Koniecznego).

Wydarzenia dostępne na stronach:

https://www.facebook.com/PWMEdition/?epa=SEARCH_BOX

https://www.youtube.com/user/PWMEdition/playlists

https://issuu.com/pwmedition

Instytut Muzyki i Tańca

- 1 maja godz. 10.00 – Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie – premiera na kanale YouTube i FB (https://youtu.be/z49542iVWMk)

- 2 maja godz. 14.00 – na FB zostanie udostępniony link do aplikacji edukacyjnej zostań Moniuszką (http://www.moniuszko2019.org.pl/pl/2019/wydarzenia/-zostan-moniuszka-edukacyjna-aplikacja-mobilna-wersja-1-0-)

- 3 maja godz. 10.00 – reportaż „Moniuszko w Buenos Aires” zrealizowany przez Polsat News w reżyserii Małgorzaty Ziętkiewicz (https://www.facebook.com/WysokieC/videos/2439594299623716/?)

- 4 maja godz. 14.00 – Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie – premiera na kanale YouTube i FB (https://youtu.be/lr0EnTVVj2c)

- 5 maja godz. 10.00 – relacja ze specjalnego recitalu Aleksandry Kurzak z okazji Roku Moniuszki 2019 (https://www.youtube.com/watch?v=7ms3wCJiIbs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2YlwaxTiWwqOm5dG44R_LKieKnBhiiTDEFjIGjbQsXNFbAI7OjS3JW4-U)

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta

- 1 maja godz. 18.00 – opublikowany zostanie film „Halka/Haiti 18°48'05"N 72°23'01"W” –projekt Joanny Malinowskiej i C.T. Jaspera, którzy wraz z kuratorką Magdaleną Moskalewicz i zespołem w 2015 r. wyruszyli w podróż na Karaiby, by wystawić „Halkę” dla potomków polskich legionistów mieszkających na Haiti. „Halka/Haiti” proponuje widzom podróż w czasie i przestrzeni i jednocześnie stawia pytanie o to, czy dziewiętnastowieczna forma opery, i to opery narodowej, może zaoferować coś mieszkańcom innej półkuli, dzielącym z Polską tylko niewielki wspólny fragment historii sprzed ponad 200 lat.

- Wywiad z twórcami projektu "Halka/Haiti" –książka dostępna w mediatece Zachęty na stronie: www.zacheta.art.pl/pl/mediateka-i-publikacje/halka-haiti-ksiazka

- 4 maja – dwujęzyczny post o e-obchodach z książką "Halka/Haiti 18°48’05"N 72°23’01" W C.T. Jasper & Joanna Malinowska i linkiem do książki

Wydarzenia dostępne na stronach:

https://www.facebook.com/zacheta/

https://www.youtube.com/channel/UCBKQ7ANt0roswLdjr7OBywg

Narodowe Forum Muzyki

- 4 maja godz. 19.00 – reportaż dokumentujący powstanie nagrania „Moniuszko inaczej śpiewany” z udziałem chórów projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska.

- 5 maja godz. 19.00 – transmisja internetowa spektaklu „Widma” Stanisława Moniuszki w reżyserii Pawła Passiniego, pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka z udziałem aktorów, solistów Chóru NFM i Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, zarejestrowanego podczas 52. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego w 2017 roku.

Wydarzenia dostępne na stronie:

https://www.nfm.wroclaw.pl/article?view=article&id=1467

Opera Wrocławska

- Program „75 lat Stanisława Moniuszki w Operze Wrocławskiej”

Wydarzenie dostępne na stronach:

https://www.youtube.com/channel/UClgViBSNYMAgHMdlBlIvW9A/featured

Teatr Wielki w Poznaniu

- 1-5 maja – Moniuszko codzienny, czyli ciekawostki i historie z Moniuszką w roli głównej (na profilu FB)

- 2 i 4 maja – Poczytaj o Moniuszce. Ciekawostki oraz materiały z książki „Moniuszko w kolorze" (na profilu FB)

- 4 maja – „Z Moniuszką wszystko nabiera koloru” - kolorowanka moniuszkowska do pobrania i wydrukowania (i oczywiście pokolorowania) w domu (na profilu FB i stronie www.)

- 5 maja – „Teatr życzy, czyli życzenia dla Moniuszki od całego zespołu” (na profilu FB i Instagramie)

- 5 maja – internetowa lekcja śpiewu z Grzegorzem Wierusem – o śpiewie i nie tylko ze Stanisławem Moniuszką w tle (na profilu FB)

- 5 maja – #tortdlamoniuszki - upiecz tort w domu i złóż Moniuszce życzenia. Zdjęciem!

- Oglądaj Moniuszkę online - streamingi online Parii i Halki dostępne na http://vod.teatrwielki.pl/stream/vod/paria i http://vod.teatrwielki.pl/stream/vod/halka-teatr-wielki-w-poznaniu/

Wydarzenia dostępne na stronach:

https://www.facebook.com/teatrwielkioperapoznan

https://www.instagram.com/operapoznan/

https://twitter.com/operapoznan

http://vod.teatrwielki.pl/stream/vod/halka-teatr-wielki-w-poznaniu/

http://vod.teatrwielki.pl/stream/vod/paria

Opera Nova w Bydgoszczy

- 5 maja godz. 20.20 TVP KULTURA – emisja opery „Halka”" Stanisława Moniuszki zrealizowanej w Operze Nova (https://www.facebook.com/events/635072520380071/)

Opera i Filharmonia Podlaska

- 2 maja godz. 19.00 – transmisja kantat „Milda” i „Nijoła” Stanisława Moniuszki: „Milda” – kantata mitologiczna litewska na głosy solowe, chór mieszany i orkiestrę (1848) słowa: Józef Ignacy Kraszewski; „Nijoła” – kantata na głosy solowe, chór mieszany i orkiestrę (1852) Libretto inspirowane „Witoloraudą” Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Wykonawcy: Łukasz Borowicz – dyrygent, Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, Wioletta Chodowicz (sopran) Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Szymon Kobyliński (bas), Robert Gierlach (baryton), Maria Jaskulska-Chrenowicz (sopran), Ewa Wolak (mezzosopran), Sylwester Smulczyński (tenor).

- 4 maja godz. 19.00 – koncert pieśni Moniuszki.

- 5 maja godz. 19.00 – retransmisja koncertu „Mieć w miłości kraj ojczysty” z dnia 7.06.2019 r. W programie Stanisław Moniuszko - Kwartet smyczkowy F-dur, Msza a-moll, Msza łacińska Es-dur, Ojcze nasz

Wydarzenia dostępne na stronie:

https://www.youtube.com/user/oifp

Teatr Muzyczny w Łodzi

- Prezentacja online nagrania ze spektaklu „Znasz-li ten kraj, spoko... to przecież Moniuszko!'” z atrakcyjnymi aranżacjami najbardziej znanych kompozycji Moniuszki (www.tmlodz.com)

Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina

- Prezentacja audio 4 aktów słuchowiska zrealizowanego na podstawie opery Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”:

5 maja, godz. 17.00 – Akt I 22’

6 maja, godz. 17.00 – Akt II 28’

7 maja, godz. 17.00 – Akt III 25’

8 maja, godz. 17.00 – Akt IV 24’

Wydarzenia dostępne na stronach:

https://www.youtube.com/results?search_query=filharmonia+%C5%82%C3%B3dzka

https://www.facebook.com/FilharmoniaLodzka/

Filharmonia Podkarpacka im. A. Malawskiego w Rzeszowie

- 3 maja godz. 18.00 – na antenie TVP Rzeszów emisja zarejestrowanego bez udziału publiczności koncertu z utworami Stanisława Moniuszki w wykonaniu sopranistki Iwony Sochy oraz zespołu kameralnego ARSO ENSEMBLE.

- od 4 maja – koncert dostępny w wersji online na stronie internetowej Filharmonii (www.filharmonia.rzeszow.pl)

Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusz Bairda

- 5 maja godz. 19.00 – recital wokalny Marzanny Rudnickiej (sopran), solistki Warszawskiej Opery Kameralnej przy akompaniamencie pianisty Ryszarda Zimnickiego zarejestrowany bez udziału publiczności (www.filharmoniazg.pl)

Filharmonia Kameralna w Łomży

- 5 maja godz. 18.30 – emisja koncertu w wykonaniu orkiestry Filharmonii „ Przyjaciele Moniuszki” zarejestrowanego bez udziału publiczności (www.filharmonia.lomza.pl)

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus

- 3 maja – prezentacja nagrania „Mszy” Stanisława Moniuszki w aranżacji Agnieszki Duczmal, zarejestrowanego wspólnie z Chórem Kameralnym UAM w Poznaniu

Wydarzenie dostępne na stronach:

www.amadeus.pl (w sekcji aktualności)

https://www.facebook.com/Amadeus-Chamber-Orchestra-of-Polish-Radio-251831954937896/

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

- 1 maja – premierowa emisja I Litanii Ostrobramskiej z płyty: Litanie Ostrobramskie – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, nagranej z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki.

- 2 maja – premierowa emisja II Litanii Ostrobramskiej z płyty: Litanie Ostrobramskie – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny nagranej z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki.

- 3 maja – premierowa emisja III Litanii Ostrobramskiej z płyty: Litanie Ostrobramskie – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny nagranej z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki

- 4 maja – premierowa emisja IV Litanii Ostrobramskiej z płyty: Litanie Ostrobramskie – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny nagranej z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki.

- 5 maja – premierowa emisja archiwalnego nagrania z 1986 r. „Mazura” ze Strasznego Dworu – w choreografii Elwiry Kamińskiej, w wykonaniu artystów chóru i baletu Zespołu „Śląsk” oraz emisja nagrania współczesnego – fragmentów arii i pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu artystów chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Wydarzenia dostępne na stronach:

www.zespolslask.pl

https://www.facebook.com/zespolslask/

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

- 1-5 maja – spotkania online z wokalistką Kasią Moś, która wykona pieśni Stanisława Moniuszki

Wydarzenie dostępne na stronach:

https://www.centrumpaderewskiego.pl

https://www.facebook.com/centrum.paderewskiego

https://www.youtube.com/channel/UCyKon9g6J5xfh2R_UZgmRFQ

Teatr Polski we Wrocławiu

- 5 maja – prezentacja nagrania, w którym aktor Dariusz Bereski przypomni najpopularniejszą pieśń „Prząśniczka” ze zbioru „Śpiewniki domowe”, skomponowaną przez Moniuszkę do tekstu Jana Czeczota.

Wydarzenie dostępne na stronach:

www.teatrpolski.wroc.pl/aktualnosci

www.facebook.com/Teatr.Polski.we.Wroclawiu

https://www.instagram.com/teatrpolskiwroclaw/?hl=pl

Teatr im. Jaracza w Olsztynie

- Prezentacja fragmentu spektaklu „Ja ciebie kocham! Ach, te słowa tak dziwnie w moim sercu brzmią...” – przedstawienie składa się z pieśni ze „Śpiewnika domowego” Stanisława Moniuszki wg scenariusza i w reżyserii Barbary Dziekan, pod kierownictwem muzycznym Marka Błaszczyka. Twórcy spektaklu skupili się na ponadczasowości pieśni Moniuszki – zachowali ich poetyckość i umieścili je we współczesnym kontekście poprzez współcześnie brzmiące aranżacje - od bluesa, jazzu, rocka po funky i hip-hop (www.teatr.olsztyn.pl)

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ jml/ pat/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.04.2020, 18:34
Źródło informacji MKiDN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ