Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MKiŚ: w ramach POIiŚ 2014-2020 sektor energetyka do końca września podpisaliśmy 1130 umów na dofinansowanie projektów

04.11.2022, 16:51aktualizacja: 04.11.2022, 16:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot.: PAP/Andrzej Lange
Fot.: PAP/Andrzej Lange
Ministerstwo Klimatu i Środowiska podało w piątek, że w ramach POIiŚ 2014-2020 - sektor energetyka podpisało do końca września br. ponad 1130 umów o dofinansowanie projektów, których całkowita wartość to ponad 32,1 mld zł, z czego dofinansowanie z UE to ponad 13,3 mld zł.

Resort klimatu i środowiska w piątkowym komunikacie pokazał efekty realizacji projektów współfinansowanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 - sektor energetyka. Poinformował, że do końca września zostało podpisanych ponad 1130 umów o dofinansowanie projektów o całkowitej wartości ponad 32,1 mld zł, w których ponad 13,3 mld zł pochodziło z dofinansowania UE.

Resort zaznaczył, że podpisane umowy dofinansowane z funduszy unijnych dotyczyły wybudowania lub modernizacji: ok. 1 562 km gazociągów przesyłowych i dystrybucyjnych, 1 369 km elektroenergetycznych sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, 1 170 km sieci ciepłowniczych, a także modernizację energetyczną 1 849 budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Ministerstwo oceniło, że realizacja tych projektów przyniosła konkretne korzyści dla obywateli, środowiska naturalnego i gospodarki m.in.: wzrost bezpieczeństwa i niezależności energetycznej Polski; poprawę efektywności energetycznej naszego kraju; wsparcie systemów ciepłowniczych; wzrost ilości zielonej energii wytwarzanej z OZE oraz poprawę jakości powietrza.

"Przed nami jeszcze dużo pracy, ale już teraz możemy zaprezentować projekty, które są kluczowe dla poprawy bezpieczeństwa energetycznego, wykorzystują innowacyjne rozwiązania i podnoszą komfort życia mieszkańców" - napisało MKiŚ.

Resort przypomniał, że realizowane na terenie naszego kraju projekty współfinansowane ze środków europejskich można także sprawdzić w specjalnym serwisie internetowym „Mapa Dotacji”. Zawiera on także wiele innych informacji związanych z funduszami unijnymi. Można się z nim zapoznać tutaj.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 04.11.2022, 16:51
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.