Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MON: bezpłatna i ogólnodostępna infolinia dla żołnierzy WP, pracowników resortu obrony narodowej oraz ich rodzin uruchomiona (komunikat)

29.02.2024, 12:16aktualizacja: 29.02.2024, 12:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Obrony Narodowej informuje:

Zgodnie z zapowiedzią i założeniami Ministra Obrony Narodowej 29 lutego 2024 r. została uruchomiona specjalna linia telefoniczna dla żołnierzy Wojska Polskiego, pracowników resortu obrony narodowej oraz ich rodzin jako bezpłatna i ogólnodostępna infolinia w strefie informacji psychologicznej.

Strefa informacji psychologicznej Ministerstwa Obrony Narodowej utworzona została w celu zapewnienia żołnierzom, pracownikom resortu obrony narodowej oraz ich rodzinom możliwości uzyskania kompleksowej informacji o sposobach i miejscach otrzymania wsparcia psychologicznego z zakresu problemów rodzinnych, służbowych, agresji i przemocy, utraty, żałoby oraz innych obszarów wartych poruszenia, a także by zapewnić możliwość reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Specjalna linia telefoniczna Ministerstwa Obrony Narodowej ma działać w trybie bezpłatnej i ogólnodostępnej infolinii pod numerem 800 300 311 w godz. od 8:00 do 20:00 (z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy).

Dyżury będą pełnione anonimowo przez wykwalifikowanych psychologów.

Infolinia Ministerstwa Obrony Narodowej jest infolinią bezpłatną i anonimową.

Strefa informacji psychologicznej infolinii pod numerem 800 300 311 Ministerstwa Obrony Narodowej jest jednym z elementów pomocy dla żołnierzy, pracowników resortu obrony narodowej oraz ich rodzin.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ mja/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.02.2024, 12:16
Źródło informacji MON
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ