Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MON: Rozważamy zakres udziału Sił Zbrojnych RP w Eurokorpusie (komunikat)

18.02.2019, 22:37aktualizacja: 18.02.2019, 22:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MON informuje:

Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że w związku z podjęciem przez dowództwo Eurokorpusu w Strasburgu kroków w celu szerszego uwzględnienia jego udziału w realizacji zadań w ramach NATO, Minister Obrony Narodowej - Mariusz Błaszczak przesłał do ministrów obrony państw ramowych Eurokorpusu (Niemcy, Francja, Belgia, Hiszpania, Luksemburg) list wyrażający gotowość do ewentualnego wstrzymania planowanego, sukcesywnego zmniejszenia udziału Sił Zbrojnych RP w Eurokorpusie oraz rozważenia statusu Polski w tej Strukturze, w tym ewentualnego wejścia do grupy państw ramowych Eurokorpusu i współkształtowania priorytetów dalszego rozwoju tego dowództwa.

Ewentualne wstrzymanie sukcesywnego ograniczania udziału SZ RP w Eurokorpusie i przyjęcie przez Polskę roli jednego z państw ramowych tego dowództwa wymaga dalszych konsultacji z zainteresowanymi stronami.

Decyzja Polski z 2017 r. o sukcesywnym zmniejszeniu zaangażowania Sił Zbrojnych RP w funkcjonowanie Eurokorpusu była podyktowana stopniowym ograniczaniem w planach rozwoju tego dowództwa zaangażowania w misje w ramach NATO. Skala i tempo redukcji została uzgodniona z Dowództwem Eurokorpusu i przeprowadzona w sposób niezakłócający jego funkcjonowania.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

akuz/ mark/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.02.2019, 22:37
Źródło informacji MON
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ