Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRiT: Jak wzmocnić cyberbezpieczeństwo w małych firmach - webinar dla przedsiębiorców

27.11.2024, 15:22aktualizacja: 27.11.2024, 16:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Technologia, nowoczesne zabezpieczenia, ale przede wszystkim wiedza i świadomość użytkowników - jak skutecznie je wykorzystać w budowaniu cyberbezpieczeństwa małych i średnich firm? Praktyczne rozwiązania przedstawią przedsiębiorcom eksperci NASK. MRiT, we współpracy z innymi instytucjami, organizuje cykl tematycznych spotkań dla przedsiębiorców w ramach projektu "Digital Biznes. Warszawa".

Co piąty polski pracownik padł ofiarą cyberataku w miejscu pracy. Niewiele ponad połowa polskich firm deklaruje, że używa oprogramowania antywirusowego.

Część przedsiębiorców zwleka z budową systemu ochrony do pierwszego incydentu bezpieczeństwa. Koszt takiej decyzji bywa wysoki - firma traci dane, zaufanie klientów, często także pieniądze.

W ramach projektu Digital Biznes. Warszawa już od listopada Ministerstwo Rozwoju i Technologii, NASK, Urząd m.st. Warszawy i Urząd Pracy m.s. Warszawy szkolą przedsiębiorców, jak korzystać z narzędzi cyfrowych i zapewnić bezpieczeństwo swojej firmie.

Bezpłatne webinary dla przedsiębiorców

Pierwszy webinar z serii "Digital biznes. Jak oszczędzać czas i pieniądze prowadząc działalność gospodarczą” odbędzie się już w czwartek 28 listopada. W kolejnym tygodniu omówione zostaną kluczowe aspekty cyberbezpieczeństwa. Już 3 grudnia 2024 r. specjaliści z NASK poprowadzą webinar “Jak zapobiegać i radzić sobie z cyberzagrożeniami - czyli firma bezpieczna cyfrowo".

Podczas webinaru przedsiębiorcy dowiedzą się:

- Z jakimi cyberzagrożeniami mogą spotkać się prowadząc działalność i jak skutecznie

chronić swoją firmę;

- Jakie są kluczowe aspekty budowania systemu cyberbezpieczeństwa dla małych i

średnich firm;

- Czym jest program Firma Bezpieczna Cyfrowo;

- Jakie narzędzia pomogą usprawnić bezpieczeństwo w firmie;

- Z jakimi sytuacjami i atakami mogą mierzyć się MŚP i jakie działania mogą podjąć dla zminimalizowania ryzyka;

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować: www.digitalbiznes.org - 3 grudnia 2024, godz. 10.00

Zarejestruj się już teraz! https://digitalbiznes.org/cyberbezpieczenstwo/

"Cyberataki dotyczą nas wszystkich, zarówno pracodawców, jak i pracowników. Na celowniku są nie tylko wielkie korporacje. Cyberprzestępcy nie zrezygnują z ataku, bo firma jest mała. Nie omijają też żadnej branży. Z naszych badań wynika, że mniejsi przedsiębiorcy często pomijają tę kwestię, sądząc, że ryzyko ich nie dotyczy, albo są przekonani, że budowa systemu ochrony przed zagrożeniami w sieci jest równoznaczna z zakupem skomplikowanych technologii. Tymczasem podstawą systemu bezpieczeństwa jest elementarna wiedza i regularne szkolenie pracowników, aby unikać błędów, które mogą wystawić firmę na ogromne ryzyko, np. utraty danych i pieniędzy. Chcemy, aby przedsiębiorcy byli przygotowani do obrony przed cyberatakami, dlatego dajemy im

możliwość czerpania wiedzy od ekspertów NASK." – zachęca do udziału w webinarach i spotkaniach Marianna Sidoroff, Dyrektor Departamentu Gospodarki Cyfrowej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Grudniowe spotkanie to okazja, by od najlepszych nauczyć się, jak w praktyce skutecznie chronić firmę przed zagrożeniami cyfrowymi. Eksperci NASK wyjaśnią, dlaczego budowanie świadomości wśród pracowników jest kluczowe w zapobieganiu cyberatakom i jakie proste nawyki podnoszą bezpieczeństwo danych w firmach. Wskażą również, jak rozpoznawać zagrożenia oraz wdrażać narzędzia i procedury ochronne, dostosowane do możliwości małych i średnich firm.

Nie tylko online. Spotkania bezpośrednie.

W ramach akcji "Digital Biznes. Warszawa" organizowane są również bezpłatne spotkania stacjonarne.

Stanowią one część większego projektu dla małych i średnich firm. Jako pierwsi w spotkaniach pilotażowych wezmą udział przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego.

Spotkania stacjonarne odbędą się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie:

- 4 grudnia 2024 r. pt. "Wykorzystanie technologii cyfrowych w prowadzeniu firmy")

- 12 grudnia 2024 r. pt. "Jak zapobiegać i radzić sobie z cyberzagrożeniami".

Zapisy na spotkania stacjonarne pod numerem tel.: 22 443 02 47 lub e-mail: jkrzyzanowski@um.warszawa.pl. Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ wm/ mhr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.11.2024, 15:22
Źródło informacji MRiT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ