Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: finał III edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości (komunikat)

31.03.2023, 16:41aktualizacja: 31.03.2023, 17:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

31 marca 2023 r. odbył się III etap Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości z udziałem inicjatora wydarzenia – wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego. Corocznym organizatorem wydarzenia jest Instytut Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości i Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie.

"Gratuluję ogromnej wiedzy i uczestnictwa w konkursie promującym edukację prawniczą. Bez wsparcia nauczycieli przygotowanie do olimpiady byłoby znacznie trudniejsze" – zwrócił się do uczestników konkursu wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Olimpiada od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Do trzeciej edycji zgłosiło się ponad 3500 uczniów z całej Polski. Uczestnicy wykazali się wiedzą z zakresu prawa karnego, cywilnego, postępowania administracyjnego oraz ciekawymi pomysłami na mowy końcowe wygłaszane podczas procesu.

III etap Olimpiady składał się z dwóch rund: turnieju wiedzy przewidzianego dla wszystkich uczestników eliminacji finałowych oraz ścisłego finału, podczas którego uczestnicy wygłaszali mowy prawnicze. Uczestnicy skorzystali z niepowtarzalnej okazji, by sprawdzić, z jakimi wyzwaniami na co dzień spotykają się w pracy zawodowej prokuratorzy, adwokaci, czy radcowie prawni.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zdobył Piotr Wawrzyniak, II miejsce zajęła Alicja Sierant, a III miejsce zajął Michał Burduk. Komisja przyznała też wyróżnienia Magdalenie Głowni, Karolowi Leśkiewiczowi i Piotrowi Werensowi.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ mja/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 31.03.2023, 16:41
Źródło informacji Ministerstwo Sprawiedliwości
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.