Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: minister Adam Bodnar i wiceminister Krzysztof Śmiszek uczestniczyli w posiedzeniu Rady UE ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych w Brukseli (komunikat)

26.01.2024, 19:44aktualizacja: 29.01.2024, 09:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Minister Adam Bodnar i wiceminister Krzysztof Śmiszek uczestniczyli w posiedzeniu Rady UE ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych w Brukseli

"Nowy polski rząd jest proeuropejski i szanuje wartości unijne" – podkreślił Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar, który zabrał głos jako pierwszy na dzisiejszym (26 stycznia br.) nieformalnym posiedzeniu Rady UE ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (JHA).

Podczas piątkowej sesji uczestnicy obrad rozmawiali m.in. o przestępczości zorganizowanej, dekryminalizacji pracy seksualnej i aresztach śledczych.

Minister Adam Bodnar i wiceminister Krzysztof Śmiszek odbyli szereg rozmów z politykami unijnymi i swoimi odpowiednikami z innych państw. Spotkali się m.in. z przewodniczącym Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) przy Parlamencie Europejskim, Juanem Fernando Lopezem Aguillarem, przewodniczącym Komisji Prawnej PE Adrianem Vazquez Lazarą, Ministrem Sprawiedliwości Niemiec Marco Buschmannem oraz z Ministrem Sprawiedliwości Szwecji Gunnarem Strömmerem.

Rozpoczęta w czwartek (25 stycznia br.) dwudniowa sesja JHA zainaugurowała belgijską prezydencję w UE.

W obradach Rady UE ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych uczestniczą ministrowie państw członkowskich Unii Europejskiej i państw członkowskich obszaru Schengen. Biorą w nich udział również przedstawiciele instytucji unijnych: Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, Sekretariatu Generalnego Rady UE oraz unijnych agencji: Europol, Frontex, Agencja UE ds. Azylu i Agencja Praw Podstawowych UE.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mja/ mir/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.01.2024, 19:44
Źródło informacji Ministerstwo Sprawiedliwości
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ