Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:
W Centralnym Zarządzie Służby Więziennej 7 listopada, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i awansów funkcjonariuszom wyróżniającym się zaangażowaniem w służbę publiczną oraz szacunkiem dla praw człowieka.
W wydarzeniu uczestniczyła Maria Ejchart, wiceministra sprawiedliwości, która zaznaczyła wyjątkową rolę nagrodzonych w kształtowaniu humanitarnego wizerunku Służby Więziennej.
"Zostali państwo uhonorowani, ponieważ charakteryzują się państwo odwagą, sprawiedliwością i szczególną wrażliwością na prawa człowieka" – powiedziała minister Ejchart, dodając, że to szczególny zaszczyt dla funkcjonariuszy, ale także zobowiązanie do przekazywania młodszym kolegom wartości takich jak uczciwość i rzetelność w służbie.
Wśród wyróżnionych znalazł się ppłk Marcin Paczos z Biura Prawnego CZSW, któremu Prezydent RP Andrzej Duda przyznał Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, doceniając jego wzorowe wypełnianie obowiązków.
"Wręczono także wyjątkowe odznaczenie – złotą odznakę „Za zasługi dla więziennictwa” – prof. Andrzejowi Rzeplińskiemu, byłemu prezesowi Trybunału Konstytucyjnego, cenionemu za wkład w rozwój prawa karnego, konstytucyjnego i obronę praw człowieka.
Wręczając odznakę, wiceministra Ejchart wyraziła uznanie dla pracy profesora. "Państwa rolą jest pomagać i wspierać skazanych, aby mogli wrócić do społeczeństwa jako lepsi ludzie" - podkreśliła.
Dyrektor Generalny Służby Więziennej, płk dr Andrzej Pecka, nawiązał do znaczenia nadchodzącego Święta Niepodległości, które jest okazją do uhonorowania służby na rzecz ojczyzny.
"11 listopada to dzień, w którym serca ożywia poczucie dumy, wdzięczności i tożsamości narodowej. Jest to czas, gdy Ojczyzna honoruje funkcjonariuszy, którzy codziennie służą Polsce i jej obywatelom" – powiedział Dyrektor Generalny, podkreślając, że choć współczesne czasy wymagają nowych form służby, wartości takie jak odpowiedzialność, poszanowanie zasad i dbałość o bezpieczeństwo są niezmienne.
W sumie 49 funkcjonariuszy z całej Polski zostało uhonorowanych odznaczeniami państwowymi, w tym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem za Ofiarność i Odwagę. Wyróżniono także 268 funkcjonariuszy odznaką „Za zasługi dla więziennictwa” i przyznano odznaczenia „Semper Paratus”. Z kolei srebrną odznakę „Za zasługi dla więziennictwa” otrzymał zastępca dyrektora Centrum Antyterrorystycznego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ppłk Grzegorz Grzegorski.
Rocznica 11 listopada stała się również okazją do nominacji i awansów na wyższe stopnie służbowe. W całej Polsce awansowano 1039 funkcjonariuszy Służby Więziennej, w tym 19 podczas uroczystości w Warszawie.
"Dyrektor Generalny podkreślił znaczenie tego wyróżnienia dla awansowanych. – Wasze osiągnięcia pokazują, że w naszej formacji liczy się nie tylko rzetelne wypełnianie obowiązków, ale także pasja, profesjonalizm i gotowość" – powiedział.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ mbed/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 07.11.2024, 15:52 |
Źródło informacji | MS |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |