Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSWiA: Kolejne spotkanie ministra Mariusza Kamińskiego i Swiatłany Cichanouskiej (komunikat)

03.10.2022, 13:05aktualizacja: 03.10.2022, 13:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSWiA informuje:

W poniedziałek, 3 października br. minister Mariusz Kamiński spotkał się ze Swiatłaną Cichanouską, liderką demokratycznej opozycji na Białorusi. W rozmowie uczestniczyli również wiceminister Bartosz Grodecki oraz Artur Michalski, ambasador RP w Republice Białorusi.

Było to już kolejne spotkanie szefa MSWiA z liderką białoruskiej demokratycznej opozycji. Minister Mariusz Kamiński podczas rozmowy zapewnił, że Polska nieustannie popiera i docenia działalność białoruskiej opozycji, w tym w szczególności powołanego w sierpniu 2022 r. tymczasowego gabinetu pod kierownictwem Swiatłany Cichanouskiej.

Strona polska poinformowała także o zmianach w polskim prawodawstwie wprowadzonych po konsultacjach z przedstawicielami białoruskiej opozycji. Postulat ten pojawił się podczas poprzedniego spotkania. Rozmawiano także o bieżącej sytuacji dotyczącej bezpieczeństwa Polski oraz Białorusi, związanej z agresją Rosji na Ukrainę.

W składzie białoruskiej delegacji oprócz Swiatłany Cichanouskiej znaleźli się również Walery Kawaleuski, pełnomocnik gabinetu ds. zagranicznych oraz Paweł Łatuszka, pełnomocnik gabinetu ds. przekazywania władzy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ agzi/ mark/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.10.2022, 13:05
Źródło informacji MSWiA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ