Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSWiA: podwyżki dla funkcjonariuszy - propozycje dokonania podziału podwyżek (komunikat)

03.01.2017, 13:31aktualizacja: 03.01.2017, 13:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSWiA informuje:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje, że zgodnie z ustawą modernizacyjną od 1 stycznia 2017 roku przewiduje się podwyżki dla funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz BOR w kwocie 253 zł (brutto) na etat.

Przedstawiciele związków zawodowych otrzymali propozycje dokonania podziału podwyżek. Do 9 stycznia br. komendanci poszczególnych służb, w porozumieniu ze stroną związkową, mają przedstawić ministrowi pisemne propozycje podziału środków na podwyżki. Propozycje te będą wnikliwie przeanalizowane przez Kierownictwo MSWiA, a następnie zostanie podjęta decyzja dotycząca podwyżek dla formacji podległych resortowi.

MSWiA jest otwarte na argumenty i rozmowy ze stroną związkową. Od samego początku prac nad ustawą modernizacyjną strona związkowa była informowana o szczegółach programu, w tym o konkretnych kwotach na podwyżki dla funkcjonariuszy, jak również o środkach finansowych, które zostaną przeznaczone na inwestycje czy zakupy sprzętu.

W 2017 roku podwyżki obejmą 150 tysięcy funkcjonariuszy policji, PSP, SG, BOR oraz 30 tysięcy pracowników cywilnych tych formacji.

W związku z tym zwracamy się z uprzejmą prośbą o sprostowanie wskazanych powyżej nieprawidłowych informacji, które wprowadzają w błąd opinię publiczną i sugerują, jakoby decyzja w sprawie podziału podwyżek dla funkcjonariuszy już została podjęta.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ pd/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.01.2017, 13:31
Źródło informacji MSWiA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.