Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSWiA: Wspólny komunikat ministrów spraw wewnętrznych Polski i Litwy (komunikat)

04.08.2023, 14:28aktualizacja: 04.08.2023, 14:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSWiA informuje:

Wspólny komunikat ministrów spraw wewnętrznych Polski i Litwy

Dziś, 4 sierpnia br. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński odbył rozmowę telefoniczną z Minister Spraw Wewnętrznych Litwy Agnė Bilotaitė. Ministrowie omówili aktualną sytuację na granicy z Białorusią oraz zasady stałego, bieżącego mechanizmu współpracy między stroną polską, a litewską oraz pozostałymi państwami bałtyckimi.

Podczas rozmowy uzgodniono również schematy reakcji na pojawiające się obecnie zagrożenia ze strony białoruskiej, jak też ewentualne przyszłe prowokacje na pograniczu. Omówiono także mechanizm, który zostanie zastosowany w przypadku konieczności ewentualnego zamknięcia wszystkich przejść granicznych z Białorusią, co będzie skutkowało izolacją reżimu Łukaszenki.

Obie strony podkreśliły dobrą i silną współpracę w zakresie bezpieczeństwa między Polską, a Litwą.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ agzi/ apiech/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.08.2023, 14:28
Źródło informacji MSWiA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ