Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSWiA: Zmiana przedstawicieli MSWiA w Radach Społecznych (komunikat)

05.01.2024, 18:35aktualizacja: 05.01.2024, 18:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MSWiA informuje:

Kilkunastu ekspertów w dziedzinie zarządzania zdrowiem, lekarze oraz doświadczeni profesjonaliści, powołani zostali dzisiaj (5 stycznia) na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do Rad Społecznych. Zastąpią na tych stanowiskach posłów i senatorów PiS.

Rady Społeczne powoływane są w podmiotach leczniczych MSWiA na terenie całego kraju. Do zadań członków Rad należy m.in. przedstawianie wniosków i opinii w sprawach: planów finansowych i inwestycyjnych, kredytów bankowych, regulaminu organizacyjnego czy choćby analiz i skarg wnoszonych przez pacjentów. Opiniują również kwestie dotyczące rozszerzania lub ograniczania działalności.

Wśród osób, które uzyskały rekomendację i powołanie do Rad Społecznych, znalazły się takie autorytety jak: Agnieszka Bańkowska (dr nauk o zdrowiu); Jolanta Chełmińska (prezes łódzkiego PCK); dr hab. n. med. Waldemar Och (ordynator klinicznego oddziału neurochirurgii wojewódzkiego szpitala spec. w Olsztynie); Dawid Murawa (lekarz, prof. onkolog) czy Alicja Szymkowicz (mgr pielęgniarstwa, z oddziału rehabilitacji kardiologicznej).

Dotychczas, zamiast profesjonalistów znających problemy służby zdrowia, w Radach Społecznych zasiadali w większości politycy – posłowie i senatorowie PiS. m.in. Arkadiusz Mularczyk (poseł); Czesław Hoc (senator); Marek Pęk (senator); Janina Goss; Iwona Arent (poseł); Marlena Maląg (poseł) czy Jarosław Czochara (poseł).

Pełna lista powołanych dziś (5 stycznia) przedstawicieli MSWiA w Radach Społecznych:

- Agnieszka Bańkowska – dr nauk o zdrowiu, była dyr. Biura Zdrowia UM Bydgoszczy,

- Marek Kowalski – były komendant rejonowy PSP,

- Brunon Lalik – lekarz, były dyrektor szpitala MSWiA w Krakowie,

- Jolanta Chełmińska – prezes łódzkiego PCK,

- Waldemar Och – ordynator klinicznego oddziału neurochirurgii wojewódzkiego szpitala specjalistycznego w Olsztynie,

- Dawid Murawa – lekarz, prof. onkolog,

- Dariusz Sobieraj – były konsultant podkarpacki ds. urologii,

- Robert Kamiński – prawnik,

- Alicja Szymkowicz – mgr pielęgniarstwa, oddział rehabilitacji kardiologicznej,

- Krzysztof Strzałkowski – przewodniczący Komisji Zdrowia Sejmiku Woj. Mazowieckiego,

- Andrzej Wojcieski – inżynier,

- Małgorzata Leźnicka – doktor nauk medycznych, adiunkt UMK w Toruniu,

- Anna Bańkowska – członek zarządu woj. zachodniopomorskiego,

- Aleksandra Gosk – członkini zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych,

- Maciej Kisała – naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Sopot,

- Robert Leszczyński – dyrektor operacyjny w firmie z rynku energetycznego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

mchom/ jann/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.01.2024, 18:35
Źródło informacji MSWiA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ