Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
– Ten organizowany przez MSZ i uznaną na świecie redakcję National Geographic konkurs pozwala pełniej zrozumieć problemy rozwojowe, z jakimi boryka się wiele osób i społeczeństw – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki podczas uroczystej gali finałowej konkursu fotograficznego „Rozwój w obiektywie”.
– Bardzo cieszy fakt, że konkurs wzbudza duże zainteresowanie wśród osób zainteresowanych krajami rozwijającymi się i zaangażowanych w działania na rzecz tych krajów. W tym roku wpłynęło kilkaset zgłoszeń – mówił wiceszef MSZ. Fotografie nadesłane przez uczestników prezentują życie codzienne, jego ciemne i jasne strony, radości i trudy, z którymi zmagają się mieszkańcy różnych części świata. Część zdjęć została zrobiona w krajach, w których obecna jest Polska Pomoc.
Wręczenie nagród w konkursie odbyło się we wtorek 12 grudnia w Warszawie. Galę poprowadził Szymon Hołownia. Konkurs po raz czwarty został zorganizowany przez Departament Współpracy Rozwojowej MSZ wspólnie z magazynem National Geographic Polska.
Konkurs „Rozwój w obiektywie” to wydarzenie cykliczne. Głównym celem konkursu, obok wyłonienia najlepszej fotografii artystycznej, jest podnoszenie świadomości i uwrażliwianie społeczeństwa polskiego na problemy globalnego południa, jak również poszerzanie poziomu wiedzy na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju.
Tegorocznymi laureatami konkursu „Polska pomoc w obiektywie” zostali:
Grand Prix: Piotr Chrobot za zdjęcie „Cisza”.
Pierwsze miejsce w kategorii „Demokracja i rozwój”: Damian Lemański za pracę „Chłopiec z rybami”. Wyróżnienia otrzymali Adam Rostkowski i Paweł Kęska.
Pierwsze miejsce w kategorii „Edukacja i Przedsiębiorczość”: Joanna Mrówka za pracę „Uliczna prasowalnia”. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Iwona Błędowska i Olga Mielnikiewicz.
Pierwsze miejsce w kategorii „Wpływ człowieka na środowisko naturalne”: Mariusz Janiszewski za pracę „Azjatyckie tygrysy”. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Maciek Lewandowski i Karolina Piątkowska.
Fotografie nadesłane przez uczestników tegorocznej edycji niosły ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Jednocześnie prezentowały bardzo wysoką wartość artystyczną. Zdjęcia przedstawiały życie codzienne mieszkańców państw rozwijających się. W części z nich realizowane są programy Polskiej Pomocy. Dzięki współpracy z magazynem National Geographic Polska fotografie dotrą do szerokiego grona odbiorców w całej Polsce.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ march/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 12.12.2017, 22:07 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |