Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
- Polska potrzebuje młodych, dobrze wykształconych liderów, którzy będą pracować w administracji rządowej, ośrodkach opiniotwórczych, w instytucjach Unii Europejskiej, przyczyniając się do umacniania pozycji naszego kraju w Europie i w świecie – powiedział minister Jacek Czaputowicz, wręczając nagrody w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych.
Na tegoroczną 30. edycję konkursu nadesłano 17 prac magisterskich obronionych w 2018 r. Oceny dokonał powołany przez Ministra Spraw Zagranicznych Komitet Nagrody, obradujący po przewodnictwem podsekretarza stanu w MSZ Piotra Wawrzyka.
- Mam nadzieję, że udział w konkursie i odniesione sukcesy zmotywują Państwa do dalszej twórczej pracy i do wybrania ścieżki zawodowej związanej z polityką zagraniczną – powiedział minister Jacek Czaputowicz, wręczając nagrody. - Przy tej okazji chciałbym zachęcić Państwa do wzięcia udziału w konkursie na aplikację dyplomatyczno-konsularną organizowanym przez MSZ, aby w przyszłości dołączyć do grona polskich dyplomatów – dodał.
Nagrodą pierwszego stopnia uhonorowano Adriana Bronę za pracę magisterską pt. "Stosunki polityczne, gospodarcze i kulturalne pomiędzy Polską a Chińską Republiką Ludową po 1989 r.", napisaną na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem dr hab. Ewy Trojnar.
Wyróżnienie otrzymał Piotr Łoś za pracę magisterską pt. "Koncepcja Międzymorza jako próba stworzenia strefy bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej po zimnej wojnie", napisaną na Wydziale Nauk Społecznych Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II pod kierunkiem dr. hab. Wojciecha Gizickiego, prof. KUL.
- Dziękuję za wsparcie, jakiego Państwo udzielacie swoim studentom, za rady i sugestie, jakimi się dzielicie, za umiejętność zaszczepienia w nich zamiłowania do nauki. To dzięki Państwa pracy i motywacji młodzi ludzie potrafią stawiać twórcze pytania oraz szukać nowatorskich rozwiązań – mówił szef polskiej dyplomacji, zwracając się do promotorów nagrodzonych prac.
Konkurs jest organizowany corocznie od grudnia 1989 roku. Jego celem jest rozbudzenie w środowisku akademickim zainteresowania współczesnymi stosunkami międzynarodowymi, a w szczególności zagadnieniami z zakresu polskiej polityki zagranicznej.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ kub/ wus/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 12.12.2018, 19:13 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |