Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
20 listopada br. w Paryżu podczas 40. Konferencji Generalnej Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) Polska została wybrana na członka Rady Wykonawczej Organizacji. Obok Polski z naszego regionu do Rady weszły również Rosja, Serbia i Węgry.
W oparciu o mocną pozycję, ugruntowaną w ostatnich latach, Polska jako członek Rady Wykonawczej UNESCO będzie uczestniczyć w procesie decyzyjnym dotyczącym przeprowadzanych reform, które określą przyszły kształt Organizacji. Członkostwo w Radzie pozwoli także na dalsze skuteczne realizowanie naszych priorytetów, m.in. w zakresie problematyki ochrony światowego dziedzictwa, zarówno materialnego jak i niematerialnego, oraz na promowanie polskich osiągnięć w dziedzinach znajdujących się w kompetencji UNESCO.
Rada Wykonawcza jest, obok Konferencji Generalnej oraz Sekretariatu, jednym z trzech organów UNESCO, powołanych na mocy Aktu Konstytucyjnego. Rada jest najważniejszym międzyrządowym organem nadzorującym realizację programu i budżetu Organizacji oraz opiniującym wszystkie istotne decyzje. W jej skład wchodzi 58 państw, wybieranych przez Konferencję Generalną na czteroletnią kadencję. Wybory odbywają się co dwa lata - wymieniana jest wtedy połowa członków Rady.
Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ mom/ par/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 20.11.2019, 18:43 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |