Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: Polska w koalicji państw zwalczających zjawisko ransomware (komunikat)

16.10.2021, 13:49aktualizacja: 18.10.2021, 10:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

W dniach 13-14 października br. w ramach spotkania zorganizowanego przez Radę Bezpieczeństwa Narodowego USA nt. the Counter-Ransomware Initiative szerokie grono państw dyskutowało jak skuteczniej walczyć ze zjawiskiem szantażu cybernetycznego (ransomware).

We wszystkich wypowiedziach powtarzał się warunek bliskiej współpracy pomiędzy państwami oraz między różnymi obszarami administracji (organy ścigania, sądownictwo, finanse publiczne) a także z sektorem prywatnym. Innym kluczowym warunkiem skuteczności zwalczania ransomware jest przyspieszenie wymiany informacji, zwłaszcza na poziomie operacyjnym.

Polska wzięła aktywny udział w dyskusji na poziomie politycznym, jak i eksperckim zgłaszając konkretne propozycje budowania odporności przeciwko temu zjawisku. Rezultatem spotkania jest przyjęte oświadczenie ministrów i przedstawicieli państw the Counter-Ransomware Initiative , które podsumowuje ustalenia spotkania i zapowiada dalsze działania:

https://www.whitehouse.gov/briefing-room/statements-releases/2021/10/14/joint-statement-of-the-ministers-and-representatives-from-the-counter-ransomware-initiative-meeting-october-2021/

W załączeniu Wspólne oświadczenie ministrów i przedstawicieli uczestniczących w spotkaniu Counter Ransomware Initiative.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ pif/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.10.2021, 13:49
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ