Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: spotkanie ministra Zbigniewa Raua z ministrem spraw zagranicznych Republiki Czeskiej Jakubem Kulhánkiem (komunikat)

25.06.2021, 23:42aktualizacja: 25.06.2021, 23:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

- Nasze kolejne spotkanie pokazuje, jak dużą wagę przywiązuje Polska do stosunków dobrosąsiedzkich, których podstawę stanowi dialog. Nawet negocjacje ws. KWB Turów pokazują, że jako bliscy partnerzy i sąsiedzi potrafimy prowadzić konstruktywny dialog także na tematy trudne w naszych relacjach bilateralnych.

Polubowne rozstrzygnięcie tego sporu leży w interesie obu naszych krajów, dzięki czemu będziemy mogli wkrótce skoncentrować nasze wysiłki i dyskusje na innych ważnych kwestiach - stwierdził minister Zbigniew Rau podczas dwustronnych rozmów z ministrem spraw zagranicznych Republiki Czeskiej Jakubem Kulhánkiem.

Ministrowie omówili najważniejsze kwestie dwustronne, a także poruszyli zagadnienia dotyczące polityki bezpieczeństwa, w tym efektów ostatniego szczytu NATO i Dziewiątki Bukaresztańskiej, jak również sytuację na Białorusi, Rosji i Ukrainie.

Ważnym elementem rozmów była również współpraca regionalna, przede wszystkim zbliżające się spotkanie ministrów spraw zagranicznych V4 oraz Bałkanów Zachodnich (28.06. w Rogalinie), ale także inicjatywa Trójmorza. Państwa V4 ściśle współpracują w zakresie polityki rozszerzenia, zarówno na forum UE w Brukseli, jak i w ramach współpracy regionalnej z państwami Bałkanów Zachodnich.

W związku z tym zbliżające się spotkanie V4-Bałkany Zachodnie w Rogalinie powinno zostać wykorzystane do wysłania silnego, pozytywnego przesłania z naszej strony – powiedział minister Zbigniew Rau.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ ksi/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.06.2021, 23:42
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.