Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Trwa kampania „Rodzina przeciwko przestępczości”, współfinansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości. „Nieprzypadkowo zdecydowaliśmy się na intensyfikację działań właśnie teraz, przed świętami - mówi Maciej Małecki, jeden z trenerów warsztatów „4 kroki do silnej rodziny”. - Święta to niestety nie tylko rodzinna atmosfera, to także czas eskalacji konfliktów i decyzji o rozwodach, których konsekwencje są poważne. Pytaliśmy o to naszych odbiorców. 75% ankietowanych uważa, że wpływ rozpadu więzi rodzinnych na przestępczość wśród dzieci i młodzieży jest duży lub bardzo duży".
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak podkreśla, że dziecko ma prawo do wychowania w rodzinie. „Rozstania rodziców są istotnym problemem społecznym. Z dużą ostrożnością należy podchodzić do tego, co faktycznie służy dobru dziecka” - mówi.
„Celem działania organizacji prorodzinnych jest promocja działań +naprawczych+ względem rodziny, zanim dojdzie do sytuacji patologicznych, które kończą się rozwodem - deklaruje Michał Owczarski z Fundacji Życie i dodaje: - Rozpad więzi rodzinnych zabiera dzieciństwo, wielokrotnie prowadzi do fatalnych skutków, w tym do zachowań ryzykownych, przestępczych, nawet do prób samobójczych. Nie psujmy dzieciom świąt, nie psujmy dzieciom życia”.
Zdaniem Marka Grabowskiego z Fundacji Mamy i Taty kampanie społeczne nakierowane na promocję małżeństwa i rodziny stanowią istotny głos społeczeństwa obywatelskiego i ważny element profilaktyki przestępczości.
W ramach kampanii „Rodzina przeciwko przestępczości” ponad 3 tys. młodzieży wzięło udział w warsztatach o budowaniu trwałych więzi. Poradnik „4 kroki do silnej rodziny” można pobrać na stronie www.4kroki.pl.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 18.12.2019, 16:57 |
Źródło informacji | 4kroki.pl |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ