Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Otwarto zmodernizowany Ośrodek Rehabilitacji w Łapach

12.12.2022, 14:30aktualizacja: 12.12.2022, 14:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Sprzęt rehabilitacyjny w zmodernizowanym ośrodku w Łapach; fot. UMWP
Sprzęt rehabilitacyjny w zmodernizowanym ośrodku w Łapach; fot. UMWP
Budynek Ośrodka Rehabilitacji w Łapach (woj. podlaskie) został przebudowany, zmodernizowany oraz wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich. Oficjalne otwarcie placówki nastąpiło w sobotę 10 grudnia br.

Inwestycja została zrealizowana w ramach trzech projektów dofinansowanych ze środków unijnych. Pierwsze zadanie stanowiła termomodernizacja budynku, która kosztowała ponad 1,3 mln zł, z czego ponad 1 mln zł stanowiły środki z budżetu UE.

Z kolei prace remontowe wewnątrz części rehabilitacyjnej budynku wykonano za ponad 2,6 mln zł. Również w tym wypadku większość kosztów wykonania przedsięwzięcia pokryły dotacje unijne w kwocie ponad 2 mln zł.

Placówka została także wyposażona w sprzęt rehabilitacyjny za ponad 735 tys. zł. Zadanie zostało sfinansowane z funduszy europejskich w całości w ramach projektu „Wsparcie podmiotów leczniczych realizujących świadczenia z zakresu rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19 na terenie województwa podlaskiego”.

Z tych środków zostały zakupione m.in. system rehabilitacji funkcjonalnej neurologicznej, w tym: platforma stabilometryczna z oprogramowaniem, dwupłytowa platforma dynamograficzna z oprogramowaniem, platforma balansowa, zestaw osprzętu platform, także bieżnia medyczna, wioślarz z oporem wodnym, rower medyczny, stół do drenażu limfatycznego (drenaż limfatyczny ma na celu poprawienie motoryki układu chłonnego, redukować obrzęki oraz regenerować uszkodzony układ limfatyczny), urządzenie do treningu pasywnego i aktywnego kończyn górnych i dolnych oraz zrobotyzowany zestaw urządzeń rehabilitacji kończyn górnych i dolnych.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.12.2022, 14:30
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.