Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Paweł Stańczak na E23: PL for UA: Ukrainie potrzebne jest dobre połączenie z Polską

17.03.2023, 15:04aktualizacja: 17.03.2023, 15:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Współpraca Polski i Ukrainy, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego, opłaca się obu krajom, ponieważ każda ze stron ma coś do zaoferowania drugiej stronie. Zdaniem Pawła Stańczaka, przedstawiciela Gas TSO of Ukraine, Ukrainie potrzebne jest dobre połączenie z Polską, ze względu na dostęp do terminala LNG i do gazociągu, który prowadzi do szelfu norweskiego. „Pozwala to na realną dywersyfikację dostaw gazu ziemnego” – tłumaczył Paweł Stańczak. Natomiast operator ukraiński dysponuje ogromnymi magazynami gazu, których potrzebuje Polska. Podczas konferencji E23: PL for UA na warszawskim Stadionie Narodowym, przedstawiciel ukraińskiego operatora gazowego dodał, że w przyszłości na Ukrainie zielona energia będzie wspierana przez zasoby konwencjonalne.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 17.03.2023, 15:04
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ