Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Pierwszy rok urzędowania Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka (komunikat)

19.10.2021, 16:17aktualizacja: 19.10.2021, 16:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MEiN informuje:

Szanowni Państwo,

mija pierwszy rok urzędowania Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Dziś, podczas konferencji prasowej minister podsumował najważniejsze działania z obszaru oświaty i wychowania oraz nauki i szkolnictwa wyższego. Wśród nich omówione zostały zarówno programy skierowane do uczniów, nauczycieli czy rodziców, jak i projekty związane z uczelniami oraz wsparciem studentów.

Pierwszy rok urzędowania Ministra Edukacji i Nauki

Program Laboratoria Przyszłości z budżetem 1 mld zł na zakup drukarek 3D, mikrokontrolerów, i robotów, dofinansowanie wycieczek szkolnych w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”, Narodowy Program Wsparcia Uczniów po Pandemii, dodatkowe wsparcie finansowe 500 zł dla nauczycieli zaangażowanych w pracę zdalną z uczniami to tylko niektóre z działań związanych z oświatą i wychowaniem, zrealizowane przez ministra Przemysława Czarnka w pierwszym roku swojego urzędowania. W tym czasie Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało także zmiany w nadzorze pedagogicznym oraz propozycje zmian w zakresie pragmatyki dla nauczycieli, które przełożą się na wzrost wynagrodzeń od 1 września 2022 r.

Wśród najważniejszych działań w obszarze szkolnictwa wyższego oraz nauki wymienić należy m.in.: opracowanie Pakietu Wolności Akademickiej, wsparcie dla uczelni na przeciwdziałanie skutkom pandemii, przygotowanie nowego programu „Rozwój czasopism naukowych” oraz podwyżki wynagrodzeń dla pracowników szkół wyższych. W pierwszym roku urzędowania ministra Przemysława Czarnka uruchomiono także nabór do Programu im. K. Kalinowskiego dla obywateli Białorusi, a MEiN podpisało umowę z NASA dotyczącą realizacji projektu, który pozwoli na lepsze rozpoznanie heliosfery i jej reakcji z najbliższym otoczeniem galaktycznym Słońca.

W załączeniu przekazuję komunikat, w którym omówione są poszczególne działania zarówno w obszarze oświaty, wychowania, jak i nauki oraz szkolnictwa wyższego. Załączam również prezentację z dzisiejszej konferencji prasowej.

Z poważaniem

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEiN

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ agz/ joz/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.10.2021, 16:17
Źródło informacji MEiN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ