Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Ponad 250 mln zł trafi dla samorządów z woj. łódzkiego na walkę z bezrobociem

03.08.2023, 16:00aktualizacja: 04.08.2023, 08:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

UMWŁ
UMWŁ
Rozstrzygnięty został pierwszy nabór w ramach programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027. Do samorządów trafi ponad 250 mln zł na aktywizację zawodową osób bezrobotnych, w szczególności tych, których sytuacja na rynku pracy jest najtrudniejsza.

Nabór był koordynowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi w ramach priorytetu „Fundusze europejskie dla zatrudnienia i integracji w Łódzkiem” (działanie „Aktywizacja zawodowa - PUP”), w którym wnioskodawcami uprawnionymi do ubiegania się o dofinansowanie były wyłącznie powiatowe urzędy pracy z terenu województwa łódzkiego.

„Mamy to! Pokazaliśmy, że dotrzymujemy słowa. Nie dalej jak w maju podczas konferencji prasowej z udziałem ministra Grzegorza Pudy obiecywaliśmy, że do końca roku ogłosimy pierwsze konkursy. Mamy lipiec, a pierwszy nabór w ramach FEŁ2027 właśnie został rozstrzygnięty” - powiedział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Wsparciem w projektach zostaną objęte osoby zarejestrowane w PUP jako bezrobotne, w szczególności te znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy, czyli kobiety, osoby młode i starsze, osoby z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotne czy o niskich kwalifikacjach. Uruchomione zostaną dla nich takie formy wsparcia jak: poradnictwo zawodowe i psychologiczne, szkolenia, prace socjalne oraz staże. Podpisywanie umów z beneficjentami na realizację projektów rozpoczęło się na przełomie lipca i sierpnia.

Całkowita kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w naborze na 2023 i 2024 rok wynosi ponad 257 mln zł.

Wartość programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 to 2,74 mld euro.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.08.2023, 16:00
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ