Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Proekologiczne inwestycje w Legionowie

07.12.2022, 17:00aktualizacja: 07.12.2022, 17:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

UMWM
UMWM
Blisko 1,8 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma Legionowo na kompleksową modernizację energetyczną oraz termomodernizację obiektów użyteczności publicznej. Środki pochodzą z programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020.

Legionowo - jak przekonuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego - od lat dba o klimat; będzie to kolejna proekologiczna inwestycja realizowana dzięki środkom z UE. Remonty zostaną przeprowadzone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, Ośrodku Pomocy Społecznej, Centrum Profilaktyki oraz w Urzędzie Miasta Legionowo. Budynki zmienią się w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, estetyki i funkcjonalności. Z efektów, przez lata, będą korzystać uczniowie, nauczyciele, podopieczni, pracownicy instytucji.

Modernizacje obejmują docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę okien i drzwi, unowocześnienie oświetlenia oraz instalacji centralnego ogrzewania, ocieplenie stropodachów. Dodatkowo na budynku UM Legionowo zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

Po zrealizowaniu projektu, we wszystkich placówkach zmniejszy się zapotrzebowanie na energię elektryczną. W budynku Ośrodka Pomocy Społecznej, który został zbudowany w latach 40. XX wieku, kluczową kwestią jest zniwelowanie ubytków ciepła.  Kolejne plusy to ograniczenie kosztów eksploatacji obiektów, a także zwiększenie ilości energii wytwarzanej ze źródeł odnawialnych.

Całkowita wartość projektu pn. "Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Miejskiej Legionowo" to blisko 3 mln 800 tys. zł; dofinansowanie w ramach mazowieckiego Regionalnego Programu Operacyjnego opiewa na kwotę 1 mln 769 tys. zł.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.12.2022, 17:00
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.