Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Przedstawiciel Rumunii na szczycie w Warszawie: sygnatariusze Deklaracji Warszawskiej stoją na pierwszej linii frontu walki z dezinformacją

05.10.2023, 15:15aktualizacja: 05.10.2023, 15:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

fot. PAP/ T. Klepczyński
fot. PAP/ T. Klepczyński
„Dezinformacja to olbrzymie wyzwanie dla całej UE, jednak obecnie w największym stopniu uderza ona w państwa jej wschodniej flanki. To bardzo ważne, że przedstawiciele tak wielu krajów tego regionu Europy są obecni tutaj, w Warszawie, i wypracowują wspólną strategię obrony naszych podstawowych wartości: wolności słowa i wolności prasy" - wyjaśnia Valentin-Alexandru Jucan, wiceprzewodniczący rumuńskiej Narodowej Rady Audiowizualnej.

Na Zamku Królewskim, podczas pierwszego szczytu „Stop dezinformacji i rosyjskiej propagandzie", podpisano „Deklarację Warszawską w sprawie zwalczania dezinformacji" - dokument określający ramy współpracy pomiędzy krajami Europy Środkowo-Wschodniej w celu ograniczania i ujawniania propagandy Kremla. Więcej na dedykowanej stronie:

https://stop-disinformation.eu/ 

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.10.2023, 15:15
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ