Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Rok 2022 Rokiem Młodzieży Europejskiej

16.09.2021, 15:21aktualizacja: 16.09.2021, 15:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© European Union 2021 - Source : EP
© European Union 2021 - Source : EP
Decyzja o ustanowieniu Roku Młodzieży Europejskiej pokazuje, że młodzi ludzie są priorytetem w Europie – komentuje przewodnicząca komisji edukacji w Parlamencie Europejskim.

W środę przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zadeklarowała, że przyszły rok będzie Rokiem Młodzieży Europejskiej.  Propozycję tę z zadowoleniem przyjęła Sabine Verheyen (PPE), która w europarlamencie kieruje pracami komisji kultury i edukacji.

Posłanka podkreśliła, że był to właściwy i potrzebny krok, biorąc pod uwagę nieproporcjonalne skutki, jakie pandemia koronawirusa wywarła na młodych ludzi.

„Młodzi ludzie stoją przed wyzwaniami związanymi z kontynuacją edukacji, wejściem na rynek pracy i utrzymaniem życia społecznego. Wielu studentów straciło pracę w niepełnym wymiarze godzin i obawia się o swoją przyszłość. Co więcej, wady systemu edukacji stały się bardziej widoczne, a nauczanie w domu jeszcze bardziej pogłębiło nierówności edukacyjne” – wskazała. „Rok Młodzieży Europejskiej jest teraz okazją do wyeksponowania potrzeb i obaw młodych ludzi oraz wspólnej pracy nad znalezieniem rozwiązań” - powiedziała.

Jak podkreśliła, młodzi ludzie odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości Europy.

„Niezależnie od tego, czy chodzi o emerytury, atrakcyjność obszarów wiejskich, cyfryzację czy zmianę klimatu – rozwiązania są możliwe tylko wtedy, gdy zostaną znalezione wspólnie z młodymi ludźmi. Decyzja o ustanowieniu europejskiego roku dla nich pokazuje, że młodzi ludzie są priorytetem w Europie” – zaznaczyła.

Verheyen zaapelowała również o zaangażowanie młodych ludzi w planowanie Europejskiego Roku.

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.09.2021, 15:21
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ