Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Rusza czwarta edycja Festiwalu Wolontaryjnego EY GDS. Pomoże 1500 osobom

21.11.2023, 16:14aktualizacja: 21.11.2023, 16:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

EY GDS Polska (1)
EY GDS Polska (1)
Drzwi otwarte dla młodzieży z Ukrainy, spotkania z przedstawicielami biznesu, stworzenie przestrzeni dla autorskiego podcastu. 25 listopada rusza flagowy projekt CSR w EY GDS - czwarta edycja Festiwalu Wolontaryjnego. To jedna z wielu lokalnych inicjatyw, dzięki którym EY chce poprawić życie 1 mld osób na całym świecie.

EY jest światowym liderem rynku usług audytorskich, doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego. Jego częścią jest sieć centrów kompetencyjnych Global Delivery Services (GDS). Organizacja podejmuje różnorodne inicjatywy, m.in. Festiwal Wolontaryjny. Ich głównym celem jest poprawa jakości życia i środowiska, w którym funkcjonuje.

Cel? Pozytywny wpływ na 1 mld osób

Festiwal Wolontaryjny jest częścią globalnego celu EY, który chce pozytywnie wpłynąć na życie 1 miliarda ludzi do 2030 roku. Pracownicy EY GDS mogą dwa razy w roku skorzystać z dwudniowego urlopu wolontaryjnego i zaangażować się w inicjatywy na rzecz społeczeństwa i ochrony środowiska.

„W EY GDS uważamy, że społeczna odpowiedzialność to zobowiązanie, które należy traktować bardzo poważnie. Nasza misja jest bardzo jasna - chcemy wpłynąć na życie miliarda ludzi, stwarzając naszym pracownikom możliwości wprowadzania pozytywnych zmian. Wierzymy, że taki potencjał znajduje się w każdym z nas. Jestem niezmiernie dumny z naszych koleżanek i kolegów, którzy nieustannie angażują się w tworzenie lepszego świata. Ich aktywność i determinacja wyróżniają EY GDS jako organizację” - mówi Dominik Woźniak, szef EY GDS Polska.

Czwarta edycja rozpocznie się 25 listopada i potrwa do 8 grudnia 2023 roku. EY GDS szacuje, że zaangażuje 470 pracowników, a beneficjentami będzie aż 1500 osób. Temat przewodni to edukacja i wsparcie młodych pokoleń.

Wsparcie młodych talentów

Na początek, 25 listopada 2023 roku, pracownicy EY GDS zaproszą młode talenty na Diversity Leadership Workshop, czyli spotkania z przedstawicielami biznesu. Wydarzenie zostanie zorganizowane we współpracy z WrOpenUp. Tematem przewodnim będzie promowanie różnorodności i inkluzywności w miejscu pracy oraz rozwijanie umiejętności przywódczych związanych z zarządzaniem różnorodnym zespołem.

Drzwi otwarte dla młodzieży z Ukrainy

Ważną częścią czwartej edycji Festiwalu Wolontaryjnego będą drzwi otwarte dla młodzieży z Ukrainy, które potrwają od 28 listopada do 8 grudnia. Inicjatywa zostanie zrealizowana w ramach współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, będącej częścią globalnej sieci Junior Achievement.

Podczas wydarzenia młodzież ma okazję wziąć udział w interaktywnych warsztatach prowadzonych przez doświadczonych specjalistów EY GDS z różnych dziedzin.

Dodatkowo EY GDS razem z Fundacją zorganizuje Social Innovation Relay - międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy, który odpowiada na potrzebę społeczną w zakresie: edukacji, zdrowia, włączenia społecznego, poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju.

„Cieszymy się bardzo, że razem z EY GDS Poland możemy wyjść naprzeciw potrzebom młodzieży i zaoferować działania, które będą realną i praktyczną pomocą w tworzeniu ich innowacyjnych pomysłów biznesowych w programie Social Innovation Relay. Zdobyta wiedza i doświadczenie ze spotkań z wolontariuszami EY z pewnością przydadzą się uczniom w przyszłości” - mówi Małgorzata Sobkowicz, prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Rozmowy bez oceny

Elementem Festiwalu Wolontaryjnego jest współpraca z Teach for Poland - fundacją, która działa na rzecz niwelowania nierówności edukacyjnych i podnoszenia jakości systemu kształcenia tak, by każde dziecko w Polsce miało szansę odkryć i rozwinąć swój potencjał.

W bieżącej edycji pracownicy EY GDS przygotowują młodzież do stworzenia podcastu „Rozmowy bez oceny”. Młodzież będzie zapraszać ekspertów, rodziców i nauczycieli do udziału w rozmowach na tematy społeczne istotne dla współczesnych nastolatków.

Zaangażowanie pracowników EY GDS

Dodatkowym elementem Festiwalu jest współpraca z globalną platformą wolontariacką Goodera, która oferuje pracownikom EY GDS zaangażowanie się w kilkugodzinne wydarzenia na rzecz lokalnych partnerów. W 2022 roku było to nagrywanie audiobooków dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz wizualną, sesje mentoringowe dotyczące planowania kariery z młodzieżą w wieku 15-19 lat, a także tworzenie materiałów edukacyjnych dotyczących umiejętności przyszłości, zmian klimatycznych i wyzwań finansowych.

Źródło informacji: EY GDS Polska

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 21.11.2023, 16:14
Źródło informacji EY GDS Polska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.