Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Rusza konkurs „Inwestycja z perspektywą”; zapraszamy samorządy do przesyłania zgłoszeń

29.09.2021, 13:34aktualizacja: 29.09.2021, 14:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

European Union, 2015
European Union, 2015
Rusza organizowany przez Polską Agencję Prasową konkurs „Inwestycja z perspektywą” na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z UE. Zapraszamy jednostki samorządu terytorialnego do przesyłania zgłoszeń, które poddamy pod głosowanie internautów.

Celem konkursu jest promocja samorządowych inwestycji unijnych, a także chęć inspirowania innych do podejmowania podobnych inicjatyw.

Na stronie www.europapnews.pap.pl uruchomiony zostanie mechanizm, za pośrednictwem którego internauci w prosty sposób będą mogli zagłosować na najciekawsze ich zdaniem inwestycje UE w Polsce. Zgłoszenie powinno zawierać zdjęcie i opis inwestycji oraz opis jej wpływu na lokalną społeczność.

O konkursie będziemy Państwa regularnie informować na stronie internetowej http://samorzad.pap.pl.

Konkursowi towarzyszyć będzie debata z udziałem przedstawicieli samorządów i europosłów. Będziemy rozmawiać m.in. o funduszach unijnych i dodatkowych środkach unijnych w ramach instrumentu Next Generation EU (Funduszu Odbudowy), i o tym, w jaki sposób gminy mogą z nich korzystać.

Przykładowe dziedziny, których mogą dotyczyć zgłaszane rozwiązania to: cyfryzacja, ochrona środowiska – zrównoważony rozwój, infrastruktura techniczna i gospodarka komunalna, polityka rozwoju – tworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości, przyciąganie inwestorów, polityka demograficzna, oświata, sport, kultura, ochrona zdrowia, aktywizacja mieszkańców i polityka społeczna. Projekty muszą być współfinansowane z budżetu UE w ramach dowolnej perspektywy unijnej.

Zgłoszenia przyjmujemy od 29 września do 15 listopada; należy je przesyłać na adres: europarlament@pap.pl w tytule wpisując nazwę konkursu „Inwestycja z perspektywą”. Po tej dacie uruchomimy głosowanie dla internautów, które potrwa do 19 grudnia. Laureatów konkursu ogłosimy 20 grudnia.

Trzy inwestycje z najwyższą liczbą głosów nagrodzone zostaną statuetką „Inwestycja z perspektywą”, a zdobywcę pierwszego miejsca dodatkowo odwiedzi nasz reporter z kamerą i udokumentuje zwycięskie przedsięwzięcie. Wideorelacja z tej wizyty zostanie opublikowana na stronach PAP.

Konkurs realizujemy w ramach projektu „EuroPAP News” współfinansowanego przez Parlament Europejski.

Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ

kic/

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.09.2021, 13:34
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ