Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Rusza pierwszy konkurs w Programie Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027

08.02.2023, 10:37aktualizacja: 08.02.2023, 10:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© European Union 2018 - Source : EP
© European Union 2018 - Source : EP
Już od 21 lutego 2023 r. przedsiębiorcy mogą składać wnioski w konkursie Ścieżka SMART z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027. Ścieżka SMART to zupełnie nowa odsłona Funduszy Europejskich dla firm.

Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców z całej Polski. Nabór wniosków potrwa od 21 lutego do 12 kwietnia 2023 r. Mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą składać wnioski do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), natomiast pozostałe firmy do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Jeśli przedsiębiorcy nie zdążą złożyć wniosków w tym konkursie, kolejny nabór zostanie ogłoszony już 30 marca.

"Pierwszy nabór wniosków w ramach programu FENG to szansa dla przedsiębiorców z całej Polski na realizację innowacyjnych projektów. Ścieżka >>Smart<< stanowi nowatorski w swym zamyśle  instrument wsparcia, który pozwoli im na dalszy, dynamiczny rozwój, a równocześnie przyczyni się do wzmocnienia kondycji polskiej gospodarki w nadchodzących latach" – powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski na realizację projektów modułowych, czyli takich, w których przedsiębiorca wybiera jeden z dwóch obowiązkowych modułów – prace B+R lub wdrożenie wyników prac B+R. Następnie uzupełnia go dowolnie skomponowanymi przez siebie modułami fakultatywnymi: infrastruktura B+R, cyfryzacja, internacjonalizacja, zazielenienie, kompetencje.

Na stronie www.feng.gov.pl dostępny jest harmonogram naboru wniosków na 2023 rok.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.02.2023, 10:37
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ