Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Samorządy z Podlasia mogą wnioskować o środki na wymianę oświetlenia ulicznego

05.04.2023, 16:00aktualizacja: 05.04.2023, 16:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

EC - Audiovisual Service
EC - Audiovisual Service
Na Podlasiu rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie efektywnego energetycznie oświetlenia ulicznego lub w obiektach użyteczności publicznej. Do rozdysponowania jest 16 mln zł.

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Chodzi wsparcie finansowe inwestycji, dzięki którym o co najmniej 30 proc. zmniejszy się zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Samorządy mogą uzyskać środki m.in. na: wymianę oświetlenia ulicznego, wymianę oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego obiektów użyteczności publicznej oraz montaż lub modernizację systemu zarządzania oświetleniem.

„Dzięki tym pieniądzom gminy mogą wymienić przestarzałe oświetlenie uliczne, dokonać montażu lub modernizacji systemu zarządzania oświetleniem, który np. reguluje włączanie oświetlenia ulicznego. Dodatkowo premiowane będą przedsięwzięcia realizowane na obszarach miejskich” – powiedział, cytowany w komunikacie urzędu, marszałek Artur Kosicki.

O wsparcie można się ubiegać na projekty realizowane na terenie całego województwa, w tym na obszarze Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego. Nabór wniosków trwa od 3 do 19 kwietnia. W puli konkursu jest 16 mln zł. Poszczególne projekty mogą uzyskać dofinansowanie do 85 proc. wartości zadania.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.04.2023, 16:00
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ