Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Śródmieście Wejherowa przeszło metamorfozę

27.12.2022, 14:45aktualizacja: 27.12.2022, 14:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Wejherowo
Fot. UM Wejherowo
Od kilkunastu dni mieszkańcy Wejherowa mogą korzystać z nowej ulicy, która - dzięki Funduszom Europejskim - powstała w niezagospodarowanej części śródmieścia miasta. Chodzi o ulicę Św. Anny, która połączyła Mickiewicza z Parkową. Dodatkowo parking przy ul. Mickiewicza przeszedł gruntowną metamorfozę.

Wcześniej na tym terenie znajdował się parking w złym stanie technicznym, a przejazd do ul. Parkowej był uciążliwy dla mieszkańców. Powstały po modernizacji ciąg pieszo-jezdny będzie w pełni bezpieczny, gdyż przebudowano przejście dla pieszych w ulicy Parkowej i przesunięto wjazd do parku. Na parkingu przy ul. Mickiewicza powstały ogrody deszczowe, udało się też dokonać kolejnych nasadzeń. Wspólnie ze starostwem miasto wyremontowało także chodnik w ul. Mickiewicza.

Jak podkreśla prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, inwestycja jest jednym z elementów dużego projektu dotyczącego rewitalizacji śródmieścia, prowadzonego przez miasto etapami od wielu lat.

"Ten teren, do tej pory niezagospodarowany i zaniedbany, zyskał nowy blask. Właściciele posesji zyskali dojazd, a dla mieszkańców powstało bezpieczne przejście z placu Jakuba Wejhera do parku. Mam nadzieję, że ta przestrzeń w centrum miasta spodoba się mieszkańcom" - dodaje prezydent.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 2,8 mln zł, w tym ok. 80 proc. to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Inwestycja w Wejherowie jest częścią pomorskiego metropolitalnego programu rewitalizacyjnego, dzięki któremu metamorfozę przechodzi 13 dzielnic w ośmiu miastach: Gdańsku, Gdyni, Kartuzach, Tczewie, Rumi, Pucku, Wejherowie i Żukowie. Wartość wszystkich projektów to 361 mln zł, w tym 188 mln zł pochodzi z Unii Europejskiej.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.12.2022, 14:45
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.