Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Stanowisko Zarządu Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie sytuacji na Ukrainie

25.02.2022, 16:10aktualizacja: 28.02.2022, 08:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

ZWRP
ZWRP
Po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku lat Europa znalazła się na skraju konfliktu zbrojnego za sprawą agresywnej polityki rosyjskiej wymierzonej w Ukrainę.

Uznanie przez Federację Rosyjską samozwańczych, pseudopolitycznych bytów, które z inspiracji Moskwy powstały na wschodzie ukraińskich obwodów donieckiego i ługańskiego, stanowi nie tylko pogwałcenie prawa międzynarodowego, ale przede wszystkim zamach na niepodległe państwo ukraińskie oraz na cały demokratyczny świat.

Obserwując z niepokojem doniesienia z Ukrainy, wsłuchując się w głos licznej diaspory ukraińskiej zamieszkującej na terenie województw, Zarząd Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej pragnie w imieniu ogółu mieszkańców polskich regionów wyrazić swoją solidarność ze społeczeństwem i władzami ukraińskimi w tych szczególnie trudnych dla nich chwilach.

Słowa wsparcia Zarząd ZWRP kieruje do partnerskich władz obwodów współpracujących z Samorządami Województw oraz do całej Ukrainy, deklarując równocześnie wszelką możliwą pomoc.

Stanowisko podpisał Olgierd Geblewicz, prezes Zarządu ZWRP, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Źródło informacji: ZWRP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 25.02.2022, 16:10
Źródło informacji ZWRP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ