Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze bezpodstawnie umieściło biznesmena Roberta Szustkowskiego na Warszawskiej Mapie Reprywatyzacji

29.03.2019, 13:45aktualizacja: 29.03.2019, 13:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze (MJN) opublikowało w 2016 roku nieprawdziwe i krzywdzące informacje na temat Roberta Szustkowskiego o jego rzekomym udziale w tzw. dzikiej reprywatyzacji oraz przynależności do grupy przestępczej. Jednocześnie Jan Śpiewak (ówczesny przewodniczący stowarzyszenia Miasto Jest Nasze) publicznie oskarżył i bezpodstawnie umieścił nazwisko biznesmena w prezentacji Warszawskiej Mapy Reprywatyzacji.

Teraz Sąd Apelacyjny w Warszawie w wyroku z dnia 28.03.2019 uznał, że stowarzyszenie MJN naruszyło dobre imię Roberta Szustkowskiego, działając na szkodę jego wizerunku. 

Stosownie do wyroku, Sąd Apelacyjny nakazał zarządowi stowarzyszenia MJN publikację oświadczenia z przeprosinami m.in. na stronach internetowych stowarzyszenia www.miastojestnasze.org, dziennika Polska Times oraz Polska Metropolia Warszawska najpóźniej do dnia 15 kwietnia 2019 r.

Dodatkowo Sąd Apelacyjny nakazał stowarzyszeniu MJN wpłatę 10 000 zł wraz z odsetkami tytułem zadośćuczynienia na konto fundacji Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii w Warszawie oraz zwrot kosztów procesowych Robertowi Szustkowskiemu.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.03.2019, 13:45
Źródło informacji Bellini Capital
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.