Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Szanse dla kobiet w Europie Środkowo-Wschodniej: Ogólnoświatowy maraton organizowany przez kobiety dla kobiet z branży inżynierii i technologii odbędzie się w dniach 9 - 11 marca 2015 roku

03.03.2015, 14:07aktualizacja: 03.03.2015, 14:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Coroczne wirtualne forum tworzy światową społeczność poprzez webcasty i lokalne wydarzenia prowadzone w formie telekonferencji.

WASZYNGTON - (BUSINESS WIRE) - The Global Marathon For, By and About Women in Engineering & Technology (Ogólnoświatowy maraton organizowany przez kobiety dla kobiet z branży inżynierii i technologii) rozpocznie się w poniedziałek, 9 marca o godz. 17.00. Tegorocznym motywem maratonu, stanowiącego darmowe, światowe, internetowe forum łączące i angażujące kobiety z branży inżynierii i technologii z sześciu kontynentów, jest "Projektowanie nowych horyzontów". Wydarzenie stanowi dodatek do inicjatywy DiscoverE pt. "Przyprowadź dziewczynę na dzień inżynierii" - corocznego wydarzenia angażującego i będącego źródłem mentoringu dla miliona dziewczyn z całego świata. Tegoroczny temat "W każdej dziewczynie jest coś z inżyniera" wykorzystuje hasztag #BringItOut.

W ramach Globla Marathon profesjonalistki mogą spotkać się w przestrzeni wirtualnej i podzielić się historiami swoich osobistych wyzwań i sukcesów edukacyjnych oraz zawodowych. W tegorocznym maratonie wezmą udział prelegentki z 15 krajów, a podejmowane tematy obejmą różnorodne zagadnienia, począwszy od przedsiębiorczości w Ugandzie, poprzez emancypację Latynosek, aż do kultury pokolenia milenium. W 2014 r. w maratonie wzięło udział ok. 1 000 aktywnych uczestniczek z 43 krajów.

"Ogólnoświatowy maraton przyciąga kobiety z całego świata, stwarzając im możliwość powiększania grona znajomych oraz uczenia się i czerpania inspiracji od najodważniejszych oraz najinteligentniejszych kobiet na świecie, osiągających największe sukcesy" - powiedziała Dawn McGinley, przewodnicząca Marathon i forum kobiet 3M.

Najważniejsze zagadnienia, które zostaną poruszone podczas tego trzydniowego wydarzenia obejmują:

9 marca

Temat dnia: Nowe możliwości dla kobiet w branży inżynierii i technologii

Pierwszego dnia przemówienie programowe wygłosi Megan Smith, obecny dyrektor ds. technologii Stanów Zjednoczonych. Istotne będzie także pojawienie się Shaesty Waiz, pierwszej kobiety pochodzenia afgańsko-amerykańskiego, pilotującej stałopłat. Shaesta, będąc studentką Embry-Riddle Aeronautical University, planuje samodzielnie oblecieć kulę ziemską w roku 2016, aby zainspirować kobiety i dziewczyny do podążania za swoimi marzeniami. Waiz przygotowuje obecnie pracę dyplomową poświęconą przelotowi dookoła Ziemi.

10 marca

Temat dnia: Twoje horyzonty: Znajdowanie perspektywy

Najważniejszym wydarzeniem drugiego dnia maratonu będzie spotkanie pt. "To Twój wybór", poświęcone równowadze pomiędzy pracą a życiem prywatnym, które poprowadzą międzynarodowe liderki w branży inżynierii 3M, a także panel dyskusyjny na temat mentoringu lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transgenderycznych, nieheteroseksualnych, niepewnych swojej orientacji seksualnej i interseksualnych. Dyskusję, podczas której dokonana zostanie obiektywna ocena sytuacji zawodowej gejów i lesbijek z branży technologii oraz inżynierii, poprowadzi Rochelle Diamond, wykładowca Kalifornijskiego Instytutu Technologicznego oraz prezes Zarządu National Organization of Gay and Lesbian Scientists and Technical Professionals (NOGLSTP).

11 marca

Temat dnia: Odkryj kolejne horyzonty

Ostatni dzień imprezy obejmie dyskusję nt. CoderDojo - globalnej sieci darmowych, niezależnych klubów programistycznych skupiających wolontariuszy z określonych społeczności w wieku od 7 do 17 lat. Nowo opracowany program zapewnia uczniom z całego świata darmową edukację z zakresu informatyki, obejmującą programowanie i tworzenie stron internetowych, aplikacji, programów i gier, umożliwiając jednocześnie poznawanie technologii w nieformalnym i kreatywnym środowisku. Podczas dyskusji, która odbędzie się w ramach maratonu, przedstawiona zostanie działalność CoderDojo, skupiającej setki wolontariuszy działających zarówno osobiście, jak i wirtualnie.

Kolejna sesja skupi kobiety z pokolenia milenium, tzn. urodzone w latach 1980 - 2000, w Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych, w celu omówienia najważniejszych dla nich kwestii, tj.:

  • Potrzeby i wymagania pokolenia milenium w miejscu pracy,
  • Komunikacja w miejscu pracy (komunikacja, która nie ogranicza się wyłącznie do poczty elektronicznej),
  • Relacje w miejscu pracy (4 pokolenia pod jednym dachem).

Więcej informacji można uzyskać na stronie: http://www.discovere.org/our-programs/global-marathon.

Najważniejsi sponsorzy Global Marathon 2015 to 3M, Bechtel, Fluor, IBM, Motorola Solutions Foundation, Northup Grumman Foundation, Shell oraz TE Connectivity Foundation.

DiscoverE

DiscoverE to wiodący i rozprzestrzeniający swą działalność ruch wolontariuszy, który inspiruje obecne i przyszłe pokolenia oraz zachęca je do zgłębiania tajników inżynierii. Nasza sieć wolontariuszy w USA i za granicą opiera się na koalicji DiscoverE tworzonej przez ponad 100 stowarzyszeń zawodowych, dużych korporacji i agencji rządowych. Wspólnie spełniamy kluczową potrzebę wprowadzania uczniów, rodziców i nauczycieli w świat inżynierii, angażując ich w interaktywne doświadczenia i sprawiając, że nauki ścisłe i matematyka odzyskują swoją wagę. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.discovere.org.

Źródło: DiscoverE

KONTAKT:

Sayles & Winnikoff Communications

Michelle Addo

tel. 212-725-5200 x122

e-mail: michelle@sayleswinnikoff.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.03.2015, 14:07
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ