Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Szpitale z Wielkopolski z nowym sprzętem sfinansowanym ze środków UE

31.03.2023, 15:00aktualizacja: 31.03.2023, 16:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Województwa Wielkopolskiego
Fot. UM Województwa Wielkopolskiego
Do szpitali w Gostyniu i Rawiczu trafi prawie 7 mln zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Pieniądze pochodzą z puli przeznaczonej na wspieranie kryzysowych działań naprawczych w obszarze zdrowia REACT-EU.

Urząd Marszałkowski województwa wielkopolskiego poinformował o przekazaniu szpitalom w Gostyniu i Rawiczu środków na doposażenie placówek aparaturę medyczną m.in. tomograf, mammograf, aparaty RTG. Fundusze zostały przekazane w ramach działania REACT-EU, które Unia europejska uruchomiła do walki ze skutkami Covid - 19. 

„Specjalny budżet został przeznaczony na realizację zadań, niwelujących kryzys w opiece zdrowotnej. Zwłaszcza skutki długotrwałego, utrudnionego dostępu do placówek medycznych oraz wpływu na zdrowie osób, które doświadczyły zakażenia koronawirusem, szczególnie w zakresie powikłań układu oddechowego, krążenia i nerwowego. Zakup nowego sprzętu do diagnostyki to odpowiedź na to, co może nastąpić po covidzie” - powiedział marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.  

Jak podano w komunikacie urzędu powiat gostyński otrzymał ponad 3,6 mln zł wsparcia, dzięki czemu będzie mógł zmodernizować diagnostykę obrazową w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Gostyniu. Placówka zakupi m.in. nowy tomograf komputerowy, aparaty RTG, mammograf cyfrowy czy zestaw endoskopowy. 

Natomiast do szpitala powiatowego w Rawiczu trafiło 3,2 mln zł unijnego wsparcia. Placówka zamierza za te środki zakupić sprzęt medyczny, aparaturę medyczną i diagnostyczną, a także przeprowadzić prace modernizacyjno-adaptacyjne z myślą o utworzeniu centralnej sterylizatorni. 

Jak poinformowała Anna Parzyńska-Paschke z biura komunikacji urzędu w sumie 34 placówki ochrony zdrowia z całej Wielkopolski otrzymają ponad 111 mln zł na działania naprawcze po COVID-19.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 31.03.2023, 15:00
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ