Newsletter

Polityka i społeczeństwo

W kujawsko-pomorskim skaeteparki i mobilne studio nagrań z dofinansowaniem ze środków unijnych

02.02.2023, 14:45aktualizacja: 02.02.2023, 14:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
W Urzędzie Marszałkowskim samorządu kujawsko-pomorskiego podpisano umowy na dofinansowanie projektów sportowo-rekreacyjnych realizowanych w ramach regionalnego programu operacyjnego. Dzięki wsparciu w wysokości ponad 3 mln zł powstaną skateparki, place zabaw i boiska.

„Budowa skateparku w Sępólnie Krajeńskim i Lubrańcu (powiat włocławski), mobilne studio nagrań w Golubiu-Dobrzyniu, utworzenie nowych miejsc rekreacji w powiatach golubsko-dobrzyńskim i włocławskim oraz doposażenie klubu aktywności młodzieży w Gostycynie (w powiecie tucholskim) to kolejne inwestycje, które zostaną zrealizowane dzięki środkom unijnym” – poinformowała rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego Beata Krzemińska.

„Z radością obserwujemy, jak beneficjenci śmiało sięgają po środki z Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, potrafią z nich korzystać i dobrze wydatkować. To dzięki ich zaangażowaniu udaje się zrealizować projekty, które odpowiadają potrzebom lokalnej społeczności i rozwijają kujawsko-pomorską gospodarkę” – powiedział  marszałek Piotr Całbecki.

W ramach podpisanych umów nad Jeziorem Lubiechowskim w powiecie włocławskim utworzona zostanie zielona strefa relaksu i aktywności z mini tężnią, siłownią zewnętrzną, leżakami i ławkami. Na osiedlu mieszkaniowym w Kowalu zostanie zmodernizowany plac zabaw, natomiast  Kowalewie Pomorskim powstanie nowe miejsce rekreacji. Wśród planowanych projektów i są także nowe boiska do gry w piłkę nożną plażową i siatkówkę plażową

Jak poinformowała rzecznik, w ramach dofinansowania z RPO Lokalne Centrum Integracji i Aktywizacji Społecznej w Górniczej Wiosce w Gostycynie wyposażone zostanie w zestawy komputerowe i skaner 3D, które posłużą realizacji warsztatów i szkoleń.

Wartość wszystkich projektów realizowanych w poszczególnych samorządach to blisko 3,7 mln zł, z czego prawie 3,3 mln zł to środki unijne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.02.2023, 14:45
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ