Newsletter

Polityka i społeczeństwo

W Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy AHF Polska mówi: „Po prostu jej użyj”

09.02.2024, 09:58aktualizacja: 09.02.2024, 10:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

LUBLIN, Polska -- (BUSINESS WIRE) -- Szczęśliwego Międzynarodowego Dnia Prezerwatywy. 13 lutego warto przypominać dobrą wiadomość - prezerwatywa to wciąż najlepszy sposób, by intymne chwile z partnerem lub partnerką były przyjemne i bezpieczne. W tym roku AIDS Healthcare Foundation (AHF) Polska organizuje w Lublinie trzy wydarzenia przypominające o używaniu prezerwatyw. Będziemy podczas nich rozdawać prezerwatywy i zachęcać wszystkich do ich regularnego używania.

1. Spotkanie z seksuolożką: Czy bezpieczna seksualność musi być nudna?

Data: 11 lutego 2024 r.

Godzina: 16:30

Miejsce: Piwnica Labiryntu, Popiełuszki 5, Lublin

Opis: Podczas spotkania zastanowimy się, jak połączyć przyjemność z bezpieczeństwem w dziedzinie intymności. Z otwartością i uważnością spojrzymy na seksualność w pełnej odsłonie.

2. Śniadanie prasowe dla lokalnych mediów: Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy i AHF Polska

Data: 12 lutego 2024 r.

Godzina: 9:00

Miejsce: B&B Hotel Lublin Centrum, sala konferencyjna, Dolna 3 Maja 7, Lublin

Opis: Zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki lubelskich mediów na krótkie spotkanie, podczas którego chcemy się przedstawić i opowiedzieć o działaniach AHF w Polsce, Europie i na świecie, a także wyjaśnić, dlaczego robimy Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy. Oprócz rozmowy zapraszamy na pyszne śniadanie.

3. AHF Polska rozdaje prezenty

Data: 13 lutego 2024 r. (Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy)

Godzina: 14:00 - 17:00

Trasa: Start: Plac Litewski, Meta: Brama Krakowska

Opis: Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy nie bez powodu wypada dzień przed Walentynkami. 13 lutego w godzinach 13.00 - 17.00 możesz nas spotkać na lubelskim deptaku i otrzymać od nas „walentynkową wyprawkę” - prezerwatywy, słodycze i komplet informacji, których potrzebujesz dla swojego bezpieczeństwa.

„Promocja prezerwatyw w Polsce wciąż wywołuje zdziwienie i kontrowersje, choć od dziesięcioleci wiadomo, że jest to najprostsza i najbardziej skuteczna metoda zapobiegania niechcianym ciążom, infekcjom przenoszonym drogą płciową oraz zakażeniu wirusem HIV. Tymczasem liczba zakażeń HIV i infekcji przenoszonych drogą płciową z roku na rok rośnie, co jest wyraźnym sygnałem, że niedostatecznie dużo i niedostatecznie głośno mówimy o bezpiecznym seksie - mówi Anna Szadkowska-Ciężka, krajowa szefowa programu AHF Polska. - Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy to święto stworzone właśnie po to, by przypominać, edukować, informować, a przede wszystkim wprowadzać modę na bezpieczne zachowania seksualne. Cieszymy się, że tak hucznie będziemy obchodzić to święto w Lublinie”.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, codziennie na całym świecie ponad 1 milion ludzi zakaża się infekcją przenoszoną drogą płciową. Od 1990 roku, właśnie dzięki prezerwatywom, udało się uniknąć 117 milionów nowych zakażeń HIV. Dlatego tak ważne jest, by w Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy (i nie tylko) pamiętać o tym, że prezerwatywy są bezpieczne, są seksowne i są niezbędne, jeśli chcemy zakończyć epidemię HIV/AIDS na świecie.

Z tego powodu AHF nie ustaje w wysiłkach, by pomóc ludziom chronić siebie i swoich partnerów. Robimy to za pomocą rzecznictwa, promowania i dystrybucji prezerwatyw, a także kompleksowej edukacji seksualnej, kierowanej przede wszystkim do młodzieży.

Obchodzony corocznie 13 lutego Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy to okazja dla ludzi na całym świecie do otrzymania nie tylko prezerwatyw, ale też niezbędnych informacji na temat zdrowia seksualnego. W Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy 2024 wzywamy wszystkich na całym świecie, by pamiętali, że prezerwatywy ratują życie i pozostają najlepszą opcją zapobiegania HIV, innym infekcjom przenoszonym drogą płciową i nieplanowanym ciążom.

By dowiedzieć się więcej, odwiedź LOVEcondoms.org.

AIDS Healthcare Foundation (AHF) to działająca na całym świecie organizacja non-profit zapewniająca nowoczesne leczenie i wsparcie medyczne dla ponad 1,9 miliona ludzi w 46 krajach: w USA, Afryce, Ameryce Łacińskiej/Karaibach, regionie Azji i Pacyfiku oraz Europie.

Aby dowiedzieć się więcej o AHF, odwiedź naszą stronę internetową: www.aidshealth.org, znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/aidshealth i śledź nas na Twitterze: @aidshealthcare i Instagramie: @aidshealthcare.

AHF Polska: AHF Poland - Confidential, free rapid HIV test from HIV specialists. (darmowytestnahiv.pl)

Facebook: www.facebook.com/AHFPoland

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240208780131/pl/ 

Źródło: AIDS Healthcare Foundation

KONTAKT:

Polska

KONTAKT DLA MEDIÓW

Anna Szadkowska-Ciężka

Country Program Manager

AHF Polska

tel. +48604981788

e-mail: anna.szadkowska@ahf.org 

-

Stany Zjednoczone

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Ged Kenslea, starszy dyrektor ds. komunikacji, AHF

+1 323.308.1833 , +1.323.791.5526

e-mail: gedk@aidshealth.org 

Denys Nazarov: dyrektor ds. globalnej polityki i komunikacji, AHF

+1 323.308.1829

e-mail: denys.nazarov@aidshealth.org 

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.02.2024, 09:58
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ