Newsletter

Polityka i społeczeństwo

W świętokrzyskim mieszkania socjalne dla uchodźców sfinansowane ze środków UE

25.05.2023, 14:23aktualizacja: 25.05.2023, 14:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

UM Województwa Świętokrzyskiego
UM Województwa Świętokrzyskiego
W świętokrzyskim powstaną mieszkania socjalne dla uchodźców. Samorząd województwa przeznaczy na ten cel prawie 4,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Świętokrzyski Urząd Marszałkowski poinformował rozstrzygnięciu konkursu na dofinansowanie mieszkań socjalnych dla uchodźców z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Środki trafią do gmin Oksa i Kielce oraz Stowarzyszenia Arka Nadziei i Caritas Diecezji Kieleckiej. Łączne wsparcie z funduszy unijnych to prawe 4,7 mln zł, natomiast całkowita wartość projektów zamyka się w kwocie 5,9 mln zł.

„Beneficjenci przeprowadzą prace polegające na modernizacji i remoncie istniejących już lokali, które zostaną wyposażone w niezbędne meble i sprzęt AGD. Tak przygotowane mieszkania socjalne zostaną przekazane na potrzeby osób, które przybyły do Polski z Ukrainy w związku z toczącą się tam wojną” – powiedział, cytowany w komunikacie, marszałek województwa Andrzej Bętkowski. 

Marszałek dodał, że agresja Rosji na Ukrainę i przybycie do Polski, w tym również do regionu świętokrzyskiego, uchodźców zza wschodniej granicy sprawiły, że przed samorządem stanęło wiele nowych wyzwań. 

„Realizowane przez samorząd województwa świętokrzyskiego działania, które współfinansowane są z funduszy unijnych, to wyraz naszej solidarności z narodem ukraińskim” – powiedział Bętkowski.

Po zakończeniu wojny w Ukrainie mieszkania socjalne, w których przebywali uchodźcy zostaną przeznaczone na potrzeby społeczne. 

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.05.2023, 14:23
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ