Newsletter

Polityka i społeczeństwo

W tym tygodniu w PE: praworządność w Polsce, turystyka w UE i szczepionki

23.02.2021, 09:35aktualizacja: 17.03.2021, 16:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© European Union 2020 - Source : EP
© European Union 2020 - Source : EP
Prawo do aborcji i praworządność w Polsce, unijna strategia na rzecz turystyki i produkcja szczepionek przeciwko COVID-19 – m.in. tymi tematami zajmie się w tym tygodniu Parlament Europejski.

Prawo do aborcji i praworządność w Polsce

Komisje Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych oraz Praw Kobiet i Równouprawnienia będą dyskutować we wtorek o zagrożeniach dla prawa do aborcji oraz praworządności w Polsce podczas wysłuchania publicznego. Do udziału w debacie zostali zaproszeni: komisarz ds. równości Helena Dalli, przedstawiciele władz polskich, liderka polskiego Strajku Kobiet Marta Lempart, przewodnicząca Rady Rodziny przy polskim Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Dorota Bojemska.

Produkcja szczepionek przeciwko COVID-19

To, w jaki sposób zwiększyć wydolność produkcji szczepionek przeciwko COVID-19 i ulepszyć ich dystrybucję, będzie tematem dyskusji podczas wysłuchania publicznego, organizowanego w czwartek przez Komisje Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności oraz Przemysłu, Badań Naukowych i Energii. Posłowie zaprosili do udziału w debacie prezesów firm produkujących szczepionki oraz Komisję Europejską.
 
Unijna strategia na rzecz turystyki

Również w czwartek Komisja Transportu i Turystyki zaproponuje rozwiązania, mające pomóc unijnemu sektorowi turystyki, zatrudniającemu 22,6 mln osób (9,5 proc. unijnego PKB), z których 6 mln jest obecnie zagrożonych utratą pracy. Europosłowie prawdopodobnie wystosują propozycję planu działania, współistniejącego z narodowymi rozwiązaniami, który obejmowałby kwestie m.in. „paszportu szczepień”, kryteriów dla podróżujących wewnątrz UE, formularzy obserwacji i testów przy wyjeździe w celu uniknięcia kwarantanny oraz portalu „Re-open EU”, który byłby na bieżąco aktualizowany.
 
Rozszerzenie UE: Kosowo i Serbia

Dwa odrębne raporty Komisji Spraw Zagranicznych pozwolą ocenić w czwartek reformy przeprowadzone przez Serbię i Kosowo w celu dołączenia do UE. Główne kwestie poruszane w raportach to demokracja, praworządność, wolność słowa i niezależność mediów, walka z korupcją i zorganizowaną przestępczością oraz normalizacja stosunków między Serbią a Kosowem.
 
kic/

Źródło informacji: EuroPAP News

Image
Belka EuroPAP News

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.02.2021, 09:35
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ