Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Województwo śląskie z tytułem Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2021-2022

18.03.2021, 11:34aktualizacja: 18.03.2021, 11:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Województwo śląskie zostało wybrane Europejskim Regionem Przedsiębiorczości (ERP) na lata 2021-2022 w plebiscycie Europejskiego Komitetu Regionów, unijnego ciała doradczego, w którym zasiadają samorządowcy z krajów UE-27.

Połączona edycja nagrody na lata 2021-2022 skupiła się wokół tematu „Przedsiębiorczość na rzecz zrównoważonej odbudowy".

Jak poinformowano w czwartkowym komunikacie Komitetu, tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości (ERP) to „znak doskonałości" KR. Wyróżnienie jest przyznawane regionom, które wykazały się „wybitną zdolnością” przewidywania w dziedzinie przedsiębiorczości i inteligentną strategią wzrostu uwzględniającą szersze wyzwania społeczne.

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski po ogłoszeniu wyników plebiscytu zaznaczył, że Śląskie obrało sobie za ambitny cel sprawiedliwą transformację.

„Kryzys wywołany pandemią COVID-19 sprawia, że konieczne jest podjęcie dodatkowych, holistycznych działań poświęconych sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw” - powiedział marszałek. „Tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2021-2022 to dla nas ogromne wyróżnienie, ale przede wszystkim zobowiązanie do podjęcia kolejnych działań nakierowanych na wsparcie oraz promocję przedsiębiorczości w regionie” - dodał.

Wraz z województwem dolnośląskim tytuł ERP zdobyło pięć innych regionów Unii Europejskiej: gmina Castelo Branco w Portugalii, gmina Gabrowo w Bułgarii, region Madryt w Hiszpanii, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże we Francji i region Helsinki-Uusimaa w Finlandii.

kic/

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.03.2021, 11:34
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ