Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Z okazji Światowego Dnia Ziemi deweloperzy posprzątali tereny sześciu miast

28.04.2022, 12:35aktualizacja: 28.04.2022, 12:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Polski Związek Firm Deweloperskich (1)
Polski Związek Firm Deweloperskich (1)
Z okazji Światowego Dnia Ziemi Polski Związek Firm Deweloperskich zorganizował akcję sprzątania świata w sześciu miastach, w których działają lokalne oddziały PZFD.

Podczas imprezy odbyła się oddziałowa rywalizacja o Zielony Puchar PZFD. Niekwestionowanym zwycięzcą konkursu okazał się PZFD, Oddział w Łodzi, który zebrał 101 worków śmieci ważących 700 kg. Nagrodą w konkursie było 40 tys. zł, które oddział będzie mógł przeznaczyć na dowolny cel związany z pomocą dla Ukrainy.

Łódzki oddział wraz z młodzieżą i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 172 w Łodzi oraz 33 LO Łódź posprzątał Las Łagiewnicki i przygotował wiele eko atrakcji dla dzieci. Zorganizował m. in. quiz o ekologii i wspólnie z dziećmi z Ukrainy tworzył prace plastyczne pod hasłem „Wspólna Ziemia”.

Impreza została objęta honorowym patronatem Hanny Zdanowskiej, Prezydent Miasta Łódź.

Drugie miejsce w konkursie zajął poznański oddział PZFD, który zebrał 400 kg śmieci z terenów przyległych do Ogrodu Dendrologicznego przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Oddział zaprosił na imprezę ukraińskich podopiecznych Fundacji Bilingwo, dzieci z dwóch szkół podstawowych oraz podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka, które uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych.

Na podium stanął również PZFD, Odział w Krakowie, zajmując trzecie miejsce.

Łącznie w imprezie zorganizowanej przez Polski Związek Firm Deweloperskich wzięło udział ponad 500 osób. Razem zebraliśmy 300 worków śmieci, ważących ponad 1 tonę.

Akcja objęta została patronatem Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy, które wspomogło lokalne oddziały PZFD tłumaczami z języka ukraińskiego.

Zielony Puchar PZFD to kolejna akcja Polskiego Związku Firm Deweloperskich pod szyldem Eco Avengers, inicjatywy, dzięki której budujemy ekologiczne postawy firm zrzeszonych w PZFD.

Link do filmu Oddziału w Łodzi: https://tiny.pl/98zpc 

Polski Związek Firm Deweloperskich

Największa i najbardziej wpływowa organizacja branży deweloperskiej, która od niemal 20 lat reprezentuje interesy firm deweloperskich w Polsce i Unii Europejskiej. Podejmuje działania na rzecz tworzenia dobrego prawa, polepszania warunków inwestowania na rynku nieruchomości, rozwoju zawodowego pracowników firm członkowskich oraz poprawy wizerunku branży. Zrzesza prawie 300 firm z całego kraju, reprezentując cały przekrój rynku – zarówno małe firmy rodzinne, jak i międzynarodowe korporacje, obejmując rynek mieszkaniowy i komercyjny. PZFD jest członkiem Build Europe, organizacji reprezentującej interesy rynku nieruchomości wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji unijnych. Współpracuje stale z organami administracji państwowej i samorządowej, organizacjami eksperckimi, prawnikami, finansistami, architektami, urbanistami i szeroko pojętym biznesem, przez co wywiera istotny wpływ na sytuację branży w Polsce.

KONTAKT:
Zuzanna Wiak
Manager ds. PR i Marketingu
e-mail: zuzannna.wiak@pzfd.pl 
tel. kom.: +48 537 156 577

Źródło informacji: Polski Związek Firm Deweloperskich

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.04.2022, 12:35
Źródło informacji Polski Związek Firm Deweloperskich
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.