Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Zatwierdzono szczegółowy opis priorytetów programu FERS

13.02.2023, 15:15aktualizacja: 13.02.2023, 15:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. KE – Serwis audiowizualny
Fot. KE – Serwis audiowizualny
Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak zatwierdziła pierwszą wersję Szczegółowego Opisu Priorytetów programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027 (FERS). Dokument obowiązuje od 10 lutego br.

Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) to następca Programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). W FERS realizowane będą działania w sześciu Priorytetach: I – Umiejętności; II – Opieka nad dziećmi i godzenie życia zawodowego i prywatnego; III – Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami; IV – Spójność i  zdrowie; V – Innowacje społeczne; VI – Pomoc techniczna. Szacowana łączna wartość alokacji FERS wynosi blisko 4,9 mld euro (w tym ponad 4 mld wkładu UE).

Szczegółowy Opis Priorytetów (SZOP) FERS to dokument, który systematyzuje zapisy programu, ale nie zmienia jego zakresu. Przykładowo, SZOP wprowadza podział typów projektów zaplanowanych w programie na działania, wskazuje, jakie Instytucje Pośredniczące będą odpowiedzialne za wdrażanie poszczególnych działań, a także jakie podmioty mogą ubiegać się o wsparcie. Informuje również m.in. o poziomie dofinansowania czy limicie wydatków w ramach tzw. cross-financingu, a także wskaźnikach przyporządkowanych do poszczególnych działań.

Wraz z SZOP FERS opublikowano tabele finansowe zawierające szczegółowe informacje na temat alokacji programu w podziale na działania, zakres interwencji oraz proporcje wsparcia UE oraz wkładu krajowego.

Oba dokumenty są dostępne w formie załączników pod tym tekstem.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.02.2023, 15:15
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ