Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Zbiórka na rzecz podopiecznych Domu Powstańców Warszawskich

18.12.2020, 09:51aktualizacja: 18.12.2020, 09:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Stowarzyszenie Monopol Warszawski - Pandemia. Wolontariusze z wizytą urodzinową u pani Alicji Czarneckiej
Stowarzyszenie Monopol Warszawski - Pandemia. Wolontariusze z wizytą urodzinową u pani Alicji Czarneckiej
Dom Powstańców Warszawskich został otwarty 30 września 2018 roku. Jest to pierwsza placówka dedykowana żyjącym na terenie stolicy weteranom, gdzie mogą liczyć na ciepły posiłek, wsparcie w rehabilitacji, poradnictwo, wydarzenia kulturalne, a nade wszystko spotkania międzypokoleniowe. Obliczona na wsparcie dla około 30 osób. Placówka prowadzona przez organizację społeczną Stowarzyszenie Monopol Warszawski w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy, utrzymuje się z dofinansowania przez Miasto st. Warszawę oraz prowadzonych regularnie zbiórek.

Pandemia wszystko zmieniła. Z powodu zamknięcia wielu ośrodków dla seniorów i wyczerpania się budżetów licznych instytucji pomocowych do Domu Powstańców Warszawskich trafili Powstańcy Warszawscy z całego miasta szukający wsparcia. Nikomu nie została odmówiona pomoc. Obecnie Stowarzyszenie Monopol Warszawski zajmuje się przeszło 130 osobami. Codziennie dostarczane są ciepłe obiady, leki i drobne zakupy. Osoby wspierające podopiecznych pamiętają również o upominkach na urodziny. Fizjoterapeuci walczą o zachowanie jak najlepszej sprawności fizycznej. Psycholog dba o zapewnienie namiastki więzi międzyludzkich.

Największym pragnieniem Stowarzyszenia jest zdążyć z pomocą do wszystkich podopiecznych i nie martwić się, że może zabraknąć dla kogoś obiadu albo możliwości rehabilitacji. Jako organizacja non profit stowarzyszenie takiej pewności nie ma i bardzo liczy na hojność darczyńców.

Na platformie Siepomoga.pl została uruchomiona zbiórka pn. „Święta dla Powstańca” i wszystkie w ten sposób zebrane środki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby i zapewnienie opieki Powstańcom Warszawskim nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Stowarzyszenie apeluje do wszystkich o wpłatę symbolicznej złotówki. Jeśli tak się stanie, zostanie zebrane wystarczająco dużo środków, by zagwarantować Powstańcom Warszawskim codzienny posiłek i właściwą rehabilitację.

Dom Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22 – placówka otwarta w 2018 roku, by świadczyć dzienną opiekę nad uczestnikami walk 1944 roku.

KONTAKT:

Ewa Drabikowska

Stowarzyszenie Monopol Warszawski

ul. Markowska 20 / 1

03-742 Warszawa

tel.: 518 748 284

e-mail: ewa.drabikowska@monopolpraski.pl

Źródło informacji: Stowarzyszenie Monopol Warszawski

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Data publikacji 18.12.2020, 09:51
Źródło informacji Stowarzyszenie Monopol Warszawski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ