Newsletter

Raspberry Pi 2 B - najmniejszy komputer na którym działa ISOF

12.03.2015, 16:48aktualizacja: 12.03.2015, 16:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

ISOF na Raspberry Pi
ISOF na Raspberry Pi
Popularny minikomputer Raspberry Pi, po trzech latach od premiery, doczekał się nowej odsłony. Model 2 B wyróżnia bardziej wydajny procesor quad-core ARM Cortex-A7 900 MHz i większa ilość pamięci 1 GB RAM. Płytę wyposażono w liczne peryferia.

Systemy HEUTHES stworzone w technologii Client-Web-Server nie są wymagające po stronie stacji roboczej użytkownika, a nowa wersja Pi jest już na tyle wydajnym komputerem, że udało się na niej uruchomić system ISOF. Do pracy z systemem ISOF można wykorzystać odmianę przeglądarki Firefox uruchamianą w dedykowanym dla Pi systemie operacyjnym Linux Raspbian. Połączenie z Internetem uzyskuje się korzystając z wbudowanego portu Ethernet lub poprzez kartę WiFi w postaci klucza USB.

Raspberry Pi jest obecnie prawdopodobnie najtańszym i najmniejszym komputerem, na którym można uruchomić i wydajnie pracować z systemem ISOF. Cena nowej wersji wynosi 35 USD. Należy doliczyć do tego koszty myszki, klawiatury, monitora, zasilacza microUSB i karty microSD 8G - łącznie za cały zestaw to około 440 zł.

Raspberry Pi 2 z 4 rdzeniowym procesorem 900 MHz nie jest najszybszym komputerem, ale w zupełności wystarcza do pracy z dedykowanym dla małych firm systemem ISOF-START. Wbudowany w ISOF test wydajności systemu w tej konfiguracji wynosi około 1,1 tys. dla przeglądarki WWW. Analogiczny parametr podczas pracy na komputerze stacjonarnym o przeciętnej konfiguracji wynosi 6,1 tys.

System ISOF-START zawiera Fakturowanie, Raporty Kasowe, Cenniki, Magazyn, Księgę Przychodów i Rozchodów, Kasę-Bank, Majątek Trwały, Zakupy, eDokumenty oraz CRM Operacyjny i Analityczny i jest dostępny w cenie 99 zł za rok wynajmu. Razem z Raspberry Pi 2 może stanowić kompletne środowisko ERP dla małej firmy. Nowy Pi 2 jest już na tyle wydajnym rozwiązaniem, że można pracować na nim również z pełną wersją systemu ISOF-ERP zawierającą obsługę m.in. zaawansowanej logistyki, pełnej księgowości, rodziny modułów CRM, DMS z obiegami pracy oraz portali B2B.

Więcej informacji na stronie: www.isof.pl.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 12.03.2015, 16:48
Źródło informacji HEUTHES Sp. z o.o
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ