Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"Dziś chcemy budować własny, krajowy ekosystem wokół młodych przedsiębiorców, którzy są w tej branży lub są nią zainteresowani" – dodał.
Przypomniał, że strategia PFR dotycząca wspierania projektów w odnawialne źródła energii została przedstawiona w 2019 roku i zadeklarowano w niej przeznaczenie co najmniej 1 mld zł ze środków funduszu.
"Oczywiście covid nam (...) pokrzyżował w tym roku plany, ale strategia jest aktualna. Ale za to w tym czasie, udzielając dofinansowania dla firm z pomocy publicznej, sprawdziliśmy się jako instytucja sprawnie i szybko działająca" - powiedział.
Pawlak zauważył, że wraz z trendami inwestycyjnymi zmieniają się trendy ich finansowania. "Ten, kto realizuje projekt w oparciu o zasady europejskiego Zielonego Ładu, będzie mógł liczyć na inny koszt pieniądza, a ci, którzy będą realizowali projekty niezgodne z tymi wytycznymi, będą mieli pieniądz droższy albo nie będą mieli finansowania w ogóle" - zauważył.
"Europejski Bank Inwestycyjny już nie realizuje pewnego rodzaju inwestycji. Coraz więcej banków komercyjnych także deklaruje, że już nie będzie finansowania np. dla sektora węglowego" - dodał.(PAP)
pif/ drag/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 05.10.2020, 15:14 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |