Newsletter

Zdrowie i styl życia

250000 razy ostrzejsze widzenie - biometryczne soczewki progresywne zapewniają najostrzejsze widzenie przy każdym spojrzeniu

18.11.2021, 11:33aktualizacja: 18.11.2021, 11:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PR Newswire/Rodenstock
Fot. PR Newswire/Rodenstock

MONACHIUM, Niemcy, 18 listopada 2021 r. /PRNewswire/ -- Nasze oczy każdego dnia wykonują ogromną pracę i są w ciągłym ruchu - nawet do 250000 razy dziennie. Biometryczne soczewki progresywne firmy Rodenstock wspierają oko w każdym z ćwierć miliona tych spojrzeń i zapewniają najostrzejsze widzenie na każdą odległość i we wszystkich warunkach oświetleniowych.

Biometryczne soczewki progresywne dzięki innowacyjnej technologii DNEye®

Soczewki progresywne to soczewki okularowe, które w sposób ciągły wspomagają widzenie na wszystkich dystansach. Warunkiem koniecznym do uzyskania jak najlepszych wrażeń przy każdym spojrzeniu i pod każdym kątem jest precyzyjne dopasowanie soczewek progresywnych. Podstawą do tego jest indywidualny pomiar oczu, który przeprowadzany jest przy pomocy innowacyjnej i najnowocześniejszej technologii. W tym celu firma Rodenstock określa wszystkie istotne parametry każdego oka za pomocą skanera DNEye® i na tej podstawie opracowuje indywidualny, ogólny biometryczny model oka. Dzięki opatentowanym technologiom, te obszerne zestawy danych z ponad 7000 punktów pomiarowych zostają wykorzystane do produkcji soczewek progresywnych.

Dopasowane na miarę soczewki progresywne firmy Rodenstock robią różnicę

Czynnikiem, który ma decydujący wpływ dla dobrego wsparcia, jest precyzyjne dopasowanie soczewek progresywnych do indywidualnego profilu oka. „Przez długi czas branża optyczna zadowalała się badaniem oka za pomocą uśrednionego modelu - zamiast traktowaniem każdego oka indywidualnie. W rezultacie prawie wszystkie soczewki progresywne są obecnie produkowane zgodnie z ustalonymi parametrami, które odnoszą się jedynie do bardzo niewielkiego procenta oczu osób na całym świecie. Doprowadziło to do tego, że 98% użytkowników soczewek progresywnych korzysta z takich, które nie są idealnie dopasowane do ich oczu” - mówi dr Dietmar Uttenweiler, dyrektor Działu Badań i Rozwoju oraz Marketingu Strategicznego Działu Soczewek w firmie Rodenstock. Technologia DNEye® firmy Rodenstock oferuje dynamiczne i naturalne wrażenia wizualne. Biometryczne soczewki progresywne, które są precyzyjnie dopasowane do oka, zapewniają do 40% większą ostrość widzenia z bliska i na średnim dystansie oraz o 8,5° szersze pole ostrości widzenia z bliska.

Rezultat: biometryczne soczewki progresywne, które dopasowują się do indywidualnego profilu oka z dokładnością do mikrometra, zapewniają najostrzejsze widzenie w każdej z 250000 chwil, codziennie, na różnych dystansach i we wszystkich warunkach oświetleniowych.

O Rodenstock:

Grupa Rodenstock jest wiodącym światowym producentem wysokiej jakości soczewek okularowych. Dzięki filozofii „B.I.G. VISION® FOR ALL - Biometric Intelligent Glasses®”, producent okularów opowiada się za zmianą paradygmatu w indywidualnych soczewkach progresywnych. Założona w 1877 roku firma z siedzibą w Monachium zatrudnia około 4900 pracowników na całym świecie i jest reprezentowana przez biura sprzedaży i partnerów dystrybucyjnych w ponad 85 krajach. Rodenstock posiada zakłady produkcyjne w 14 lokalizacjach w 13 krajach.

Więcej informacji na stronie www.rodenstock.com/pl/pl/bigvisionforall.html

Znajdź firmę również na

facebook.com/Rodenstock/

www.youtube.com/RodenstockGroup

www.instagram.com/rodenstock_official/

www.linkedin.com/company/rodenstock

Photo - https://mma.prnewswire.com/media/1691398/Rodenstock_Autumn2021.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1504727/Rodenstock_Logo.jpg

Źródło: Rodenstock

KONTAKT:

Rodenstock GmbH

Sandra Wenz-Kaytan

e-mail: sandra.wenz-kaytan@rodenstock.com

tel. +49 89/7202-684

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.11.2021, 11:33
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii