Newsletter

Zdrowie i styl życia

3M™ i Eko wprowadzają na rynek europejski nowy stetoskop cyfrowy Littmann® CORE

10.06.2021, 10:53aktualizacja: 10.06.2021, 11:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

3M Littmann
3M Littmann
Łączymy naukę, technologię i kompleksowe rozwiązania oferując nowe możliwości w opiece nad pacjentami.

WARSZAWA, Polska, 10 czerwca 2021 /PRNewswire/ - Rozwojowi opieki zdrowotnej towarzyszy wprowadzanie nowoczesnych technologii diagnozy i osłuchiwania pacjentów. Aby zaspokoić rosnące wymagania branży, 3M™ Littmann® i Eko nawiązały współpracę, która pozwoliła na połączenie technologii stetoskopów 3M Littmann z zaawansowanymi innowacjami cyfrowymi Eko. Stetoskop cyfrowy 3M™ Littmann® CORE, który w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zyskał popularność wśród lekarzy w Stanach Zjednoczonych, [1], zostanie wprowadzony obecnie też na rynek polski.

Nowy stetoskop cyfrowy 3M Littmann CORE oferuje lekarzom dostęp do analogowego i cyfrowego trybu odsłuchu, a ponadto może łączyć się z aplikacją Eko przez Bluetooth. Stetoskop cyfrowy 3M Littmann CORE posiada też dodatkowe korzyści, takie jak:

· możliwość przełączania między wzmocnionymi i analogowymi trybami odsłuchu,

· 40-krotne wzmocnienie dźwięku [2] przy częstotliwości szczytowej w porównaniu z trybem analogowym,

· 7 poziomów wzmocnienia dźwięku,

· aktywna redukcja szumów,

· możliwość połączenia z oprogramowaniem Eko na smartfonie umożliwia bezprzewodową wizualizację i wychwycenie dźwięku w czasie rzeczywistym.

„Stetoskopy 3M Littmann oferują innowacyjne rozwiązania w dziedzinie osłuchiwania, a dziś wprowadzamy do Europy nasz najbardziej zaawansowany jak dotąd model - mówi Kristi Barnett, starszy dyrektor w 3M Dział Medyczny. - Nowy stetoskop cyfrowy 3M Littmann CORE łączy w sobie doskonałą akustykę stetoskopu kardiologicznego Littmann IV z cyfrową technologią i oprogramowaniem Eko, aby wspomóc i udoskonalić diagnozę odsłuchu”.

Współpraca 3M Littmann i Eko to połącznie dwóch innowacyjnych firm, które dostarczają kompleksowe rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej, w celu zwiększenia skuteczności terapii.

„Osłuchiwanie jest dla lekarzy fundamentem skutecznej diagnozy. Pewność oceny dźwięków serca i płuc pomaga w zapewnieniu najlepszej opieki kardiologicznej i pulmonologicznej - mówi Connor Landgraf, współzałożyciel i dyrektor generalny Eko. - Partnerska współpraca z 3M Littmann pozwala nam wykorzystać możliwości naszej technologii cyfrowej i sztucznej inteligencji w stetoskopie, któremu ufają miliony lekarzy na całym świecie, co może mieć istotny, pozytywny wpływ na wyniki leczenia i jakość opieki w Europie. Połączenie stetoskopu cyfrowego 3M Littmann CORE z platformą oprogramowania Eko sprawia, że diagnoza chorób układu krążenia i układu oddechowego osiąga zupełnie nowy poziom”.

Rozwiązanie to oferuje pracownikom ochrony zdrowia przebywającym poza placówkami opieki specjalistycznej, leczącym pacjentów w ich domach lub przychodniach, dostęp do nowoczesnej diagnostyki klinicznej. Możliwa jest też bezpośrednia łączność z konsultantami z placówek opieki specjalistycznej, co ogranicza potrzebę wizyt dla pacjentów.

W obliczu globalnej pandemii oraz konieczności diagnozowania i monitorowania pacjentów z COVID, to rozwiązanie zabezpiecza też pracowników ochrony zdrowia zapewniając pacjentom najwyższe standardy opieki.

Ta sama funkcja, która umożliwia przesyłanie dźwięków ze stetoskopu cyfrowego Littmann CORE za pośrednictwem aplikacji Eko, również ułatwia komunikację z wybranymi modelami aparatów słuchowych, zapewniając tym samym długo oczekiwane rozwiązanie dla pracowników służby zdrowia z upośledzeniem słuchu.

Więcej informacji na temat stetoskopu cyfrowego 3M Littmann CORE oraz jego dostępności zakupu można znaleźć na stronie www.littmann.pl/CORE, a na temat oprogramowania Eko na stronie https://www.ekohealth.com/platform.

[1] Średnia ocena produktu 4,6 na 5 gwiazdek w serwisie Amazon w Stanach Zjednoczonych, stan na 10 marca 2021 r.

[2] Nawet 40-krotne wzmocnienie na podstawie porównania osłuchiwania analogowego i wspomaganego elektronicznie ze wzmocnieniem przy maksymalnej głośności na częstotliwości szczytowej (125 Hz).

O firmie 3M

W 3M współpracujemy z partnerami na całym świecie, aby na co dzień stosować naukę w praktyce poprawiając jakość życia. Dowiedz się więcej na temat rozwiązań 3M na www.3M.com lub na Twitterze: @3M lub @3MNews

O firmie Eko

Eko zajmuje się cyfrowymi rozwiązaniami związanymi z ochroną układu krążeniowo-oddechowego, opracowuje metody wykrywania i monitorowania chorób łącząc zaawansowane technologie, oprogramowanie dla pacjentów i służby zdrowia oraz analizę danych opartą na sztucznej inteligencji. Z platformy zatwierdzonej przez Agencję Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych, korzystają dziesiątki tysięcy lekarzy, mających pod opieką miliony pacjentów na świecie osobiście, jak też za pośrednictwem telemedycyny. Firma ma siedzibę w Oakland w Kalifornii, a w jej rozwój zainwestowały takie podmioty, jak między innymi Highland Capital Partners, Questa Capital, Artis Ventures, NTTVC, DigiTx Partners, Mayo Clinic czy Sutter Health. Dowiedz się więcej na www.ekohealth.com.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1520366/3M_Littmann_CORE_Digital_Stethoscope_in_Use.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1343410/3M_Logo.jpg

Źródło: 3M

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.06.2021, 10:53
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ