Newsletter

Zdrowie i styl życia

Amazon i National Safety Council tworzą pierwsze w swoim rodzaju partnerstwo, którego celem jest rozwiązanie problemu najczęstszych urazów w miejscu pracy w USA

11.06.2021, 08:17aktualizacja: 11.06.2021, 08:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Pięcioletnie partnerstwo pomiędzy Amazon i NSC będzie miało na celu opracowanie nowych sposobów zapobiegania powszechnym urazom układu mięśniowo-szkieletowego, takim jak skręcenia i nadwyrężenia.

SEATTLE i CHICAGO--(BUSINESS WIRE)-- Amazon (NASDAQ:AMZN) i National Safety Council (NSC) ogłosiły dziś pięcioletnią współpracę, której celem jest opracowanie nowych sposobów zapobiegania dolegliwościom mięśniowo-szkieletowym (MSD) stanowiącym największą kategorię urazów w miejscu pracy w USA. Amazon i NSC od miesięcy pracowały razem nad tą pierwszą w swoim rodzaju współpracą.

„Dzięki temu partnerstwu będziemy w stanie rozwiązać problemy, z którymi ludzie borykają się każdego dnia, aby mogli żyć pełnią życia - powiedziała Lorraine Martin, prezes i dyrektor generalny National Safety Council. - Chodzenie do pracy powinno być pozytywnym, satysfakcjonującym i bezpiecznym doświadczeniem. Jesteśmy wdzięczni za hojne wsparcie ze strony firmy Amazon na rzecz pomocy firmom na całym świecie w rozwiązaniu tego ważnego problemu, a jednocześnie służące realizacji naszej misji nonprofit, którą jest zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa w miejscu pracy”.

„Jako członek zespołu ds. bezpieczeństwa w placówkach firmy Amazon, moim zadaniem jest zrobienie wszystkiego, co w mojej mocy, aby moi koledzy pracownicy byli zdrowi w pracy, abyśmy wszyscy wracali bezpiecznie do domu, do naszych przyjaciół i rodzin - powiedziała Chelsea Weimer, pracownik zatrudniony w systemie godzinowym w centrum realizacji zamówień Amazon w Baltimore, MD. - Amazon ma wysokie standardy bezpieczeństwa; to partnerstwo jest tego najlepszym dowodem i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć efekty pracy, która zostanie wykonana w celu zmniejszenia liczby przypadków MSD”.

Partnerstwo będzie miało na celu zapobieganie MSD w różnych branżach poprzez angażowanie kluczowych interesariuszy, prowadzenie badań, opracowywanie nowych technologii i procesów oraz skalowanie wyników. Współpraca jest możliwa dzięki wpłaceniu przez Amazon 12 mln USD, co stanowi największe w historii NSC dofinansowanie ze strony przedsiębiorstwa i będzie obejmować pięć kluczowych elementów:

- Rada Doradcza: powołanie międzynarodowej rady doradczej, w skład której wejdą eksperci ds. bezpieczeństwa, korporacje oraz naukowcy z sektora publicznego i prywatnego. Rada doradcza będzie współpracować w celu przeglądu najbardziej obiecujących metod zapobiegania MSD, kształtowania rozwoju poszczególnych elementów partnerstwa oraz angażowania stron zewnętrznych w działania związane z zapobieganiem MSD.

- Pionierskie badania: prowadzenie badań wykorzystujących sztuczną inteligencję nowej generacji, przetwarzanie języka naturalnego oraz narzędzia uczenia maszynowego w celu analizy obecnych i przyszłych innowacji i trendów w zakresie MSD. Badania te będą dostępne dla wszystkich branż w celu ich analizy i wyciągnięcia wniosków.

- Granty dla małych przedsiębiorstw i uczelni: zapewnienie dotacji dla małych przedsiębiorstw, uczelni i studentów. Dotacje te będą przeznaczone na finansowanie badań i innowacji, które pomogą firmom każdej wielkości osiągnąć sukces.

- Innovation Challenge (Wyzwanie Innowacyjności): inkubowanie i wspieranie innowacyjnych i praktycznych rozwiązań w zakresie chorób układu mięśniowo-szkieletowego poprzez konkursy Innovation Challenge. Konkursy zgromadzą ekspertów w celu współpracy, iteracji oraz wymiany technik i pomysłów.

Branżowe wezwanie do działania - deklaracja dotycząca MSD: Amazon i NSC będą dzielić się rozwiązaniami odkrytymi w ramach partnerstwa, aby zainspirować do zmian poprzez stworzenie deklaracji dot. MSD (ang. The MSD Pledge) i wezwanie innych firm do przyłączenia się do inicjatywy w celu:

· śledzenia proaktywnych wskaźników urazów w celu zapewnienia właściwego ograniczania ryzyka i wdrażania strategii prewencyjnych opartych na danych,

· wdrożenia programu zapobiegania MSD, który obejmuje edukację pracowników i pracodawców w zakresie zapobiegania urazom,

· przyjmowania i promowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie zapobiegania MSD oraz dzielenia się najlepszymi praktykami z innymi organizacjami na całym świecie.

Współpraca rozpoczyna się w czerwcu podczas Krajowego Miesiąca Bezpieczeństwa i w pierwszym roku realizacji skupi się na powołaniu rady doradczej, identyfikacji partnerów badawczych, analizie istniejących danych oraz opracowaniu programów grantów i Wyzwania Innowacyjności.

„Nic nie jest ważniejsze od bezpieczeństwa naszych pracowników, a zawiązane partnerstwo pozwoli nam dogłębnie przeanalizować najlepsze sposoby na zmniejszenie liczby przypadków MSD - powiedziała Heather MacDougall, wiceprezes Amazon ds. zdrowia i bezpieczeństwa w miejscu pracy na całym świecie. - National Safety Council ma długą historię wspierania bezpiecznych praktyk w miejscu pracy i cieszymy się z perspektywy współpracy z nimi, jak również z wieloma innymi firmami, ekspertami i studentami z całego świata, w ramach wprowadzania innowacji i rozwiązań dla tego ważnego problemu”.

Współpraca z NSC jest kolejnym krokiem w długofalowej misji firmy Amazon, w ramach której chce ona zostać najbezpieczniejszym miejscem pracy na Ziemi. Obejmuje ona w 2021 roku inwestycje na kwotę ponad 300 mln USD w projekty dotyczące bezpieczeństwa, a także realizację celu zmniejszenia wskaźnika odnotowanych wypadków o 50% do 2025 roku. Każdego dnia Amazon ściśle współpracuje z ekspertami ds. zdrowia i bezpieczeństwa, przeprowadza tysiące kontroli bezpieczeństwa w każdym budynku i aktywnie zachęca pracowników do dzielenia się opiniami na temat tego, jak poprawić ich samopoczucie w pracy. Aby zobaczyć, jak wygląda miejsce pracy w firmie Amazon i dowiedzieć się więcej o jej zespole i technologii, można zapisać się na wycieczkę po centrum logistycznym na stronie www.amazon.com/FCtours.

Już od ponad 100 lat National Safety Council jest wiodącą amerykańską organizacją non-profit działającą na rzecz bezpieczeństwa. Jako organizacja z misją, działa na rzecz wyeliminowania głównych przyczyn zgonów i urazów ciała, którym można zapobiec, koncentrując swoje wysiłki na miejscu pracy, drogach i niepełnosprawności. Tworzy kulturę bezpieczeństwa, aby ludzie byli bezpieczniejsi nie tylko w pracy, ale także poza nią.

Więcej informacji o bezpieczeństwie pracowników w firmie Amazon dostępnych jest na stronie www.amazon.com/employee-safety.

Więcej szczegółów dotyczących partnerstwa można uzyskać pod adresem www.nsc.org/amazonpartnership.

Wersja źródłowa komunikatu w serwisie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210610005214/en/

Źródło: Amazon

KONTAKT:

Amazon.com, Inc.

Infolinia dla mediów

e-mail: Amazon-pr@amazon.com

www.amazon.com/pr

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.06.2021, 08:17
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ