Newsletter

Zdrowie i styl życia

American Wave Machines, Inc. przedstawia PerfectSwell® Shizunami

23.02.2021, 16:02aktualizacja: 23.02.2021, 16:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire - Surf Stadium Japan
PR Newswire - Surf Stadium Japan
Wkrótce ukończenie projektu w ramach przygotowań do treningów olimpijskich.

SOLANA BEACH, Kalifornia, 22 lutego 2021 /PRNewswire/ -- American Wave Machines, Inc. (AWM) informuje, że projekt PerfectSwell® Shizunami (静波サーフスタジアムPerfectSwell®) został zrealizowany w rekordowym czasie w surferskim miasteczku Shizunami, Makinohara, Japonia. Szereg miejscowych sklepów surfingowych, w tym Jack Ocean Sports, zaopatruje już liczne grono miejscowych i przybywających surferów.

Budowa obiektu PerfectSwell® Surf Technology została zrealizowana w czasie roku, który charakteryzował się wysoce niesprzyjającymi warunkami biznesowymi wpływającymi na podróże po świecie i wyzwaniami dla produktywności. Podczas współpracy, licencjobiorcy Surf Stadium Japan (SSJ) i AWM musieli zmierzyć się z wyzwaniami związanymi z łańcuchem dostaw i logistyką, zapewniając dostawę tysięcy komponentów. Prace budowlane zostały ukończone w rekordowym czasie 389 dni.

Kwestią zasadniczą jest, iż przy uruchamianiu AWM, zaprezentowane w praktyce zostaną niespotykane wcześniej nowinki. „Temporal Distortion”, innowacyjna funkcja kształtowania fal, umożliwia wprowadzenie zupełnie nowych wymiarów kontroli hydrodynamicznej.

„Temporal Distortion pozwoli na stworzenie zupełnie nowego spektrum fal zarówno dla użytkowników zaawansowanych, jak i osób uczących się - powiedział William McFarland, programista AWM Surf. - Dzięki temu możliwe będzie dodanie do surfingu elementów zmiennych, tworząc ogólnie, bardziej dynamiczną falę”. Pozostałe nowatorskie rozwiązania obejmują ulepszenia w zakresie przenoszenia energii przez system. „Wyniki testów uruchomieniowych potwierdzają, że osiągnięto zwiększoną reakcję wydajności” - powiedział główny inżynier Miquel Lazaro.

PerfectSwell® Shizunami jest dowodem na to, jak można osiągnąć znakomite warunki do surfowania w miejskich, przyjaznych dla surferów miejscach, o stosunkowo niewielkiej powierzchni, określanych mianem „aren surfingowych”. Możliwość skalowania pokazuje, jak technologia PerfectSwell® Surf może być wykorzystywana na całym świecie w zróżnicowanych zastosowaniach. „Tylko raz surfing debiutuje na olimpiadzie. Jest to moment przełomowy dla tego sportu - powiedział Bruce McFarland, założyciel AWM. - PerfectSwell® Shizunami stanowi spójną platformę dla treningu sportowców, pokazów i wydarzeń poprzedzających Igrzyska Olimpijskie”.

Data otwarcia zostanie ogłoszona, gdy tylko zostanie zniesiony zakaz podróżowania do Japonii oraz gdy AWM będzie mogła uroczyście uruchomić PerfectSwell® Shizunami.

American Wave Machines

Technologia surfingowa American Wave Machines, Inc. jest chroniona 39 patentami w aż 11 systemach prawnych. Obiekty SurfStream® mogą pomieścić 100 osób, podczas gdy baseny surfingowe PerfectSwell® mają powierzchnię 1 akra i pojemność sięgającą 1000 osób. Od 2007 roku na całym świecie w obiektach American Wave Machines odbyło się ponad 4000000 sesji surfingowych.

Surf Stadium Japan

Surf Stadium Japan to organizacja założona na zasadach społeczności i wzajemności. Surf Stadium Japan będzie kontynuować silnego ducha surfingu, który już prężnie rozwija się w Shizunami.

info@americanwavemachines.com  

Materiał filmowy - https://www.youtube.com/watch?v=SjBFcBpZH94

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1441478/PerfectSwell_Shizunami_aerial_view.jpg

Źródło: American Wave Machines, Inc.

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.02.2021, 16:02
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ