Newsletter

Zdrowie i styl życia

Blisko 40 tys. dzieci, młodzieży i seniorów bawiło się w tym roku dzięki Fundacji Orły Sportu

01.12.2021, 10:07aktualizacja: 01.12.2021, 10:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Orły Sportu (1)
Fundacja Orły Sportu (1)
Fundacja Orły Sportu od prawie 30 lat propaguje sport wśród dzieci, młodzieży i całych rodzin. W tym roku pomimo trudnych warunków, pandemii i ograniczeń, Fundacja zdołała dotrzeć do każdego zakątka Polski ze swoimi sportowymi programami.

„Naszym celem jest promowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Przygotowane na 2021 r. projekty miały przede wszystkim pozwolić dzieciom na powrót do aktywności i zabawy na świeżym powietrzu. Wiemy, jak ważny jest ruch i sport dlatego zachęcamy do udziału w naszych akcjach całe rodziny. To integruje pokolenia i pozwala na zbudowanie lepszych relacji” – mówi prezes Fundacji Orły Sportu, Rafał Wosik.

W przygotowanych na ten rok projektach można było wziąć udział między innymi w wielu imprezach biegowych - Biegowe Wtorki Lekkoatletyczne, Lekkoatletyczny Dzień Dziecka czy Festiwal Biegowy. Fundacja pokazała też dzieciom dawniej popularny w Polsce sport – palanta – podczas wydarzeń Zagraj w Palanta na Orliku. Ponad 10.000 dzieci wzięło udział w projekcie Dzień Sportu na Orliku, odbywającym się w 100 lokalizacjach jednocześnie. W prawie całej Polsce odbyły się też trzyetapowe rozgrywki największego tegorocznego projektu Fundacji „Ręczna na Orliku 2021”. W samym trzydniowym finale odbywającym się w Hali Legionów w Kielcach wzięło udział prawie 200 dzieci reprezentujących 12 województw.

Jesienią wystartowały kolejne programy sportowe. Ogólnopolski projekt – 100 Orlików na następne stulecie Niepodległości – śladami wielkich sportowców objął swoim zasięgiem cały kraj. Uniwersalne zajęcia terenowe i sportowo-rekreacyjne dla każdego uczestnika uzupełnione zostały panelem teoretycznym, gdzie poruszono kwestie zdrowego odżywiania i bezpiecznego sportu. W każdej lokalizacji wspominano też o regionalnych bohaterach i sportowcach-patriotach oraz omawiano ich wkład w historię.

Innym projektem jest II Korespondencyjny Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości. To wydarzenie odbywające się w 5 wybranych miastach w kraju. W tym roku jest to Zduńska Wola, Przemyśl, Augustów, Barlinek i Puck. W każdej lokalizacji ponad 100 dzieci brała udział w zmaganiach w identycznych dziedzinach sportowych pod okiem sędziów oraz zaprzyjaźnionych gwiazd sportu.

„Takie spotkania ze znanymi sportowcami, tegorocznymi olimpijczykami, to niezapomniana chwila dla dzieci. To dawka motywacji i inspiracji, która pozwala im uwierzyć we własną siłę i moc pokonywania słabości” – podkreśla Rafał Wosik.

Fundacja Orły Sportu ma wciąż dużo nowych pomysłów i stara się systematycznie rozwijać swoje projekty. W tym roku po raz pierwszy zorganizowany został Festiwal Rekordów na Orliku – impreza pozwalająca dzieciom na rywalizację indywidualną i w grupie przygotowana w formie pikniku rodzinnego. Nową imprezą jest również projekt Obrona nie tylko na Orliku. To cykl wydarzeń odbywających się w 40 miejscach w Polsce, dedykowany do kobiet i dziewcząt.

„Obserwując sytuację oraz opierając się na badaniach uznaliśmy, że warto rozpocząć projekt skupiający się wokół samoobrony i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Wracają do nas bardzo pozytywne opinie, a zainteresowanie zajęciami przekroczyło nasze oczekiwania – mówi Rafał Wosik, prezes Fundacji Orły Sportu. – Taki pozytywny feedback dodatkowo utwierdził nas w przekonaniu o zapotrzebowaniu na programy związane z samoobroną, dlatego już dziś planujemy kontynuację zajęć w przyszłym roku”.

Jak pokazują działania i doświadczenie Fundacji Orły Sportu, projekty sportowe dla dzieci i dorosłych to bardzo ważny aspekt aktywizujący ludzi do działania i prowadzenia zdrowego stylu życia. Czasem zapominamy jak ważne dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego jest uprawianie sportu. Szczególnie w okresie pandemii – gdy dostęp do urządzeń i obiektów sportowych jest ograniczony, gdy pojawiają się niepokój i ogromny stres, aktywność fizyczna powinna stać się obowiązkowym elementem planu dnia. Projekty sportowe, realizowane dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, dają możliwość zarówno zdrowej rywalizacji sportowej, budowania odporności, jak i integracji międzypokoleniowej. Fundacja Orły Sportu zachęca wszystkich do poszukania odpowiedniej aktywności dla siebie i swojej rodziny.

Źródło informacji: Fundacja Orły Sportu

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.12.2021, 10:07
Źródło informacji Fundacja Orły Sportu
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.